Technogym, Türkiye’de Arkas ile ortak oldu

Arkas Holding, dünyaca ünlü İtalyan Technogym The Wellness Company ile distrübütörlük anlaşması yaptı.

28.02.2017 13:40:170
Paylaş Tweet Paylaş
Technogym, Türkiye’de Arkas ile ortak oldu
Arkas Holding, İtalyan Technogym The Wellness Company’nin Türkiye, KKTC ve Türkmenistan’daki tek distribütörü olan AVV A.Ş. ile ortaklığa imza attı.

#LetsMoveForABetterWorld” sloganıyla wellness kavramını tüm dünyaya yaymayı hedefleyen, 1996 yılından bu yana Olimpiyatların resmi tedarikçisi olan Technogym’in 11 yıldır Türkiye distribütörlüğünü AVV A.Ş yürütüyordu. Technogym’in dünya çapındaki distribütörleri arasında üst sıralarda yer alan AVV AŞ, Arkas ortaklığı ile gücüne güç katacak. Technogym, dünyada 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket, son 61 yıldır Olimpiyat oyunlarının resmi tedarikçisi konumunda.

İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Technogym Global Başkan Yardımcısı Vittorio Quagliotti "Türkiye pazarı otel, residence, fitness salonları, spor kulüpleri, kurumsal firmalar gibi hitap ettiğimiz tüm segmentlerde, gelecek için büyük fırsatlar vaad ediyor.”dedi. AVV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia da, “İnsanoğlu hareket etmek içinyaratılmış. İnsan vücudu, günde 30 km yürüyebilecek yapıya sahip; aynı atalarımızın yaptığı gibi. Teknolojik gelişmeler, bizi fiziksel aktiviteden yoksun canlılar haline getirdi. Günümüzde insanlar günde 1 km’den az yürüyor" diye konuştu. Zagaia, bugün Türkiyede 15 binden fazla Technogym ekipmanının kullanılmasını sağladıklarını vurgulayarak, "Arkas Holding ile yaptığımız ortaklığın gücümüze güç katacağına, birlikte Technogym markasını daha yukarıya taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Arkas Spor As Başkanı Bernard Arkas ise, “Biliyorsunuz aile olarak iki ana sosyal sorumluluk alanını seçtik. Birincisi sanat diğeri de spor. Arkas Spor’u 2001 yılında kurduk. Voleybol, yelken, yüzme ve dağcılık branşları var. Bir spor kompleksiyiz ve bu okul haline geldi. Kurulumundan bu yana 8 bin tane çocuğun eğitimini üstlendik ve bunu çoğaltmaya çalışıyoruz. Arkas olarak, büyürken AVV’nin daha kurumsal bir iskeleti kurmasında yardımcı olacağız, çünkü büyüyeceğiz ve umarım Türkiye’nin ve çevre ülkelerin lider şirketi olmaya devam ederiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz