TEOG sınavı kaldırıldı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıkladı.

19.09.2017 13:40:000
Paylaş Tweet Paylaş
TEOG sınavı kaldırıldı

Gazetecilerin TEOG ile ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"TEOG'un kaldırılmasına karar verildi. Bu sene uygulanmayacak. TEOG'un kaldırılması Türkiye'nin önünün açılması demek. Çocuklarımız yarış atına dönüyor. Çocuklar büyüyor, büyüdüğünün farkına varmıyor. TEOG'dan dolayı etüt merkezleri arttı. Çocukların yarış atına dönmesini hangi anne-baba ister? Bize güvenin. Hiç kimsenin kaygılanmasına gerek yok, iyiye gidiyor."

"Kararı milletimize sunacağız"

Bakan Yılmaz, TEOG yerine hangi sistemin geleceği sorusu üzerine, "Üzerinde bakanlığımız çalışma yapıyor. Bakanlar Kurulu'na sunacağız. Çıkan kararı da milletimize sunacağız" ifadelerini kullandı.

Normal takvime göre bu yılın kasım ayında ilk, nisan ayında ikinci TEOG sınavı yapılacaktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TEOG sınavına ilişkin, "Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik?" açıklamasında bulunmuş, ardından Başbakan Binali Yıldırım ile İstanbul'da bu konuda bir görüşme yapmıştı. Sınavın kaldırılması için Milli Eğitim Bakanlığı'nca çalışma başlatılmıştı. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz