Yeni Türk Telekom CEO’su kim?

Rami Aslan’ın sürpriz istifası sonrasında Türk Telekom’da CEO koltuğu için kulislerde ilginç isimler dolaşıyor.

7.09.2016 16:19:030
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni Türk Telekom CEO’su kim?

Türk Telekom’da, Rami Aslan’ın sürpriz şekilde görevinden ayrılmasından sonra yerine gelecek yeni CEO’nun Perşembe günü açıklanması bekleniyor. www.capital.com.tr’nin edindiği bilgilere göre, yeni CEO için farklı isimlerin adı geçiyor.Adı geçenler arasında eski Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz ve bir dönem Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı olarak Türkiye’de çok tanınan bir isim haline gelen Paul Doany de var. Yılmaz ve Doany’den sonra adı en çok geçen isimler eski Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan ve eski genel müdür yardımcısı Şükrü Kutlu.

Şirketin kurumsal yapısında üst düzeyde görev almış bu isimler dışında, sektörden bazı isimlerin de adı Türk Telekom CEO’luğu için kulislerde zikrediliyor. Özellikle Digitürk eski CEO Ümit Önel ve TRT Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Eren şirket dışından CEO’luk için en güçlü isimler olarak öne çıkıyor.


Rami Aslan 31 Ağustos’ta bıraktı

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, 10 Aralık 2013 tarihinden bu yana sürdürdüğü Türk Telekom CEO’luğu görevini, 31 Ağustos akşamı Türk Telekom çalışanlarına gönderdiği bir e-mail ile bıraktığını açıklamıştı. Aslan, Türk Telekom’daki İcra Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevleriyle birlikte Oger Telecom’daki CEO’luk ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmeye devam edecek. Rami Aslan, yeni bir atama gerçekleştirilene kadar Türk Telekom'daki CEO'luk görevini de sürdürecek.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Rami Aslan’ın Türk Telekom’un dönüşüm ve entegrasyon sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini ve Türk Telekom’u dünyada örnek gösterilen bir telekom şirketi seviyesine taşıdığını söylemişti.   


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz