Bakan'dan Doğa Koleji açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mali krizle gündeme gelen Doğa Koleji ile ilgili açıklama yaptı. Selçuk, "Temennimiz satış sürecinin olumlu bir şekilde gerçekleşmesi yönünde" dedi.

18.12.2019 13:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bakan'dan Doğa Koleji açıklaması

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şöyle:

''Sonlandırma işlemini yapmak çok basit. Sonlandırma işleminin yapılması halinde öğretmenlerimizin çok büyük bir problemle karşı karşıya kalacağı açık. Tüm mağduriyetlerine rağmen dersinin başında olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.

Satış ve devir sürecini çok yakından takip ediyoruz. Satış ve devre dair görüşmelerin özellikle tam da bugünlerde çok etkin bir biçimde yürütüldüğünü takip ediyoruz bu konularla ilgili taraflarla temas halindeyiz. Çok yakın bir süre içerisinde de satış yönünde bir çözümün ortaya çıkması için de gereken tedbirleri de alıyoruz. Satış ve devir konusunda taraflarla temas halindeyiz. Temennimiz satış sürecinin olumlu bir şekilde gerçekleşmesi yönünde olup kamu kaynakları ile şirket kurtarma şeklinde bir planımız olmadığını da ifade etmek isterim. Kamu kaynakları kamunun kurumlarının yetkin hale gelmesi ve daha işlevsel olması için elbette yönlendirilecektir. Her türlü tedbiri almış durumdayız. Bu meselenin çözüme kavuşması için gayret gösterdiğimizi tekrar etmek isterim.Teminat zorunluluğu ve sadece eğitim alanında faaliyet göstermesi ile ilgili çalışmalarımız var.

(İTÜ ile görüşme oldu mu?) Dışarıdan gelen birçok bilgiye doğrudan doğruya müdahil olamayız. Somut kanıta dayalı duruma bakarız. Şahıslarla kurumlarla temasımız yürütülüyor. Yetkimizin sınırlılığına bakarak çok sınırlı davranışlar sergilemek istemiyoruz. Bu meselenin öğretmenlerimizin lehine sonuçlanması için dikkatle takibindeyiz.''


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz