Başarılı bir ev-ofis kurmanın 5 sırrı

İş dünyasında beklenen büyük değişim, pandemi nedeniyle çok hızlı yaşandı.

4.11.2020 21:32:000
Paylaş Tweet Paylaş
Başarılı bir ev-ofis kurmanın 5 sırrı

Merkezi ofislerin hükümünü kaybedip insanların ev-ofis veya mobil-ofis formatına geçmesi çok uzun zamandır tartışılıyor ama hayata geçmesi çok yavaş gerçekleşiyordu. Peki, şimdi kendimize başarılı bir ev –ofis kurmak için dikkat etmemiz gereken 5 kural nedir?

1. Ev-ofisiniz huzurlu olmalı

Evdeki çalışma ortamınızda en kritik detay, huzurlu bir çalışma ortamının sağlanmasıdır. Eğer evdeki diğer aile bireylerinin sesleri, gürültüleri aklınızı alıyor ve çalışmanızı engelliyorsa, odaklanmanızın gerektiği zamanlarda, enstrümantal müzikler dinlemeyi deneyebilirsiniz. Elbette bunun için bir kulaklığa da ihtiyacınız olacak. JBL kulaklık modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

2. Kahve makinesiz ofis olmaz

Evet, bu acı gerçeği sizinle paylaşalım, ev-ofisinizde, gerçek ofiste olduğu gibi hazır kahve makineleri veya siparişle kahve getirtebileceğiniz imkanlarınız olmayabilir. Eğer kahve tiryakisiyseniz, çalışma odanıza veya mutfağa bir kahve makinesi yerleştirmeniz performansınıza çok olumlu etkiler yapabilir.

3. Araç gereç tamam mı?

Ofiste kullandığınız araç gereçlerinizin ev-ofisinizde de bulunması hem kendinizi iş ortamında hissetmenize katkısı olur hem de işlerinizi gerçekten kolaylaştırır. Yazıcı, hesap makinesi, zımba, dosyalar, klasörler… Bir ofisin ciddiyetini, ev-ofis düzeninizde de hayata geçirebilmelisiniz. Üstelik bu görüntü, evdeki bireylerin de sizin iş sürecinize saygı göstermesini kolaylaştıracaktır.

4. Rahat bir koltuk

İş yerinizde sizi en çok yoran detay neydi? Tüm gün bir sandalyede oturmak ve evdeki rahat koltuğunuzu özlemek, değil mi? Peki evinize ofis kurarken, neden en rahat çalışma sandalyelerinden edinmiyorsunuz? Üstelik, dilediğiniz zaman masadan kalkıp, koltukta oturup laptopunuzu dizinizin üzerine alarak da çalışabilirsiniz. Kendinize çok rahat bir çalışma düzeni kurun.

5. Güçlü bir internet

Ofiste çalışırken internetiniz hiç kesilmeyebilir çünkü şirketler iş yükünü dikkate alarak yüksek kapasiteli ve yüksek ücretli bağlantılarla donatılmıştır. Ancak evinizde acil bir iş yaparken, internetin koptuğuna veya çok yavaşladığına şahit olabilirsiniz. Çünkü evin küçük çocuğu yüksek çözünürlüklü video izliyor veya online oyun oynuyor olabilir. Tüm bu olasılıkları göz önüne alarak, evde bir internet kullanma kuralları oluşturmalısınız. Mesai saatleri içinde 480p’den yüksek kalitede YouTube videoları seyretmemek gibi bir kural işinize yarayabilir.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz