Great Startup Yarışması İngiltere'ye davet ediyor

‘GREAT Startup’ yarışmasına, Türkiye’de yaşayan, en az bir yıl önce kurulmuş şirketinde ana hissedarlardan biri olan, 40 yaşını geçmemiş bütün girişimciler başvurabilecek.

3.09.2014 21:26:330
Paylaş Tweet Paylaş
Great Startup Yarışması İngiltere'ye davet ediyor
Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) tarafından Türkiye’de yürütülen GREAT Teknoloji kampanyası kapsamında Great Startup adlı yarışma düzenliyor. Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve Ticaret ve Yatırım Ajansı Orta Asya, Güney Kafkaslar ve Türkiye Genel Direktörü Leigh Turner, Türkiye’deki genç teknoloji şirketleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya katılanların, İngiltere’de kendilerine yeni fırsat pencereleri aralama şansını yakalayabileceklerini açıkladı.

www.gov.uk/great-startup-turkey internet sayfasından başvuru yapılan yarışma, Türkiye’nin genç teknoloji girişimcilerini hedefliyor. ‘GREAT Startup’ yarışmasına, Türkiye’de yaşayan, en az bir yıl önce kurulmuş şirketinde ana hissedarlardan biri olan, 40 yaşını geçmemiş bütün girişimciler başvurabilecek.

‘GREAT Teknoloji Ödülü’, ‘Kadın Teknoloji Girişimcisi’, ‘Üniversiteli Genç Girişimci’, ‘Anadolu’dan Teknoloji Girişimcisi’, ‘Sosyal Teknoloji Girişimcisi’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere 5 farklı kategoride ödül dağıtılacak olan yarışmanın jürisi şu isimlerden oluşuyor:

- Leigh Turner - Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve UKTI Türkiye, Orta Asya ve Güney Kafkasya Genel Direktörü
- Daniel King - UKTI Küresel Operasyonlar Hızlı Büyüyen ve Gelişmekte Olan Pazarlar Başkanı
- James Tyler - Telecity Group International Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı
- Ali Sabancı - Pegasus Havayolları CEO’su
- Nevzat Aydın - Yemek Sepeti.com CEO’su
- Canan Özsoy - GE Türkiye CEO’su
- Sina Afra - Markafoni.com kurucusu
- Ümit Boyner - Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi
- M. Rauf Ateş - Capital, Ekonomist, Startup, CEOLife Dergileri Yayın Direktörü
- Fatih İşbecer - Monitise Turkey CEO’su
- İhsan Elgin - Girişim Fabrikası Kurucu Direktörü
- Tuğrul Tekbulut - Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı
- Hasan Aslanoba - Angel Investor / Aslanoba Grubu Kurucusu.

GREAT Startup Yarışması’nda her kategoride ilk üç şirketin ismi kamuoyuna açıklanacak. Kategori birincisi olan şirketler ise risk sermayesi şirketlerinin katılımıyla gerçekleşecek Birleşik Krallık seyahatine katılım hakkı, Birleşik Krallık’a bir iş seyahati hakkı kazanacak. Ayrıca Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyenlere danışmanlık/ilgili kişilerle tanışma ile Birleşik Krallık’ta iş yapmakta olan kişi ve şirketlerle tanışma, fikir alışverişinde bulunma olanağı verilecek.

Başvuruların 20 Haziran - 30 Eylül arasında kabul edileceği yarışmada, 1-18 Ekim 2014 tarihlerinde jüri değerlendirmesi yapılacak. Ödül töreni ise Ekim 2014’te gerçekleştirilecek. B

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz