"Sosyal Girişimci" Yarışması başlıyor

Metro Toptancı Market, Capital ve Ekonomist dergileri işbirliğiyle örnek projelere imza atmış sosyal girişimcileri Metro Sosyal Girişimci Ödülleri 2014’te buluşturuyor.

19.07.2014 15:32:400
Paylaş Tweet Paylaş
"Sosyal Girişimci" Yarışması başlıyor
Metro Toptancı Market, Capital ve Ekonomist dergileri işbirliğiyle örnek projelere imza atmış sosyal girişimcileri Metro Sosyal Girişimci Ödülleri 2014’te buluşturuyor. Yaşadığı toplum ve dünya için fark yaratan başarı hikayelerinin yarışacağı Sosyal Girişimci Ödülleri, 2014’ün proje kabulleri, 21 Nisan-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Farklı meslek gruplarını kapsayan 6 kategoriden oluşan yarışma sonunda birinci seçilen projenin sahibi 20 bin TL ile ödüllendirilirken kategori birincileri 5 bin TL ödül kazanacak.

Metro Toptancı Market, sosyal veya çevresel açıdan fark yaratan projelere imza atmış sosyal girişimcileri, Metro Sosyal Girişimci Ödülleri 2014’te bir araya getiriyor. Capital ve Ekonomist dergilerinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvurular, 21 Nisan-15 Haziran 2014 tarihleri arasında kabul edilecek.

Esnaf, küçük işletme, oteller, kafe-restoran-catering şirketleri, serbest meslek ofisleri ve sağlık kuruluşlarından olmak üzere 6 kategoride yarışacak olan katılımcılar, projelerini kısa bir hikayeyle Metro Sosyal Girişimci Ödülleri web sitesi (www.metro-tr.com) üzerinden anlatarak yarışmaya başvurabilecek. Hikayeye ek olarak fotoğraf, video gibi görsel malzeme desteği de başvuruda kullanılabilecek.

ARANAN KRİTERLER
Sürdürülebilirlik, müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik alanında ölçülebilir verilere sahip, işini ve kendisini geliştirmeye açık herkesin katılabileceği yarışmada Metro müşterisi olma kriteri aranmıyor.

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, projeyle ilgili olarak şöyle konuşuyor: “Metro Türkiye olarak, geride bıraktığımız 24 yıl boyunca görüştüğümüz, tanıştığımız her yeni müşteri ve tedarikçinin girişimci ruhu bizi etkiledi, çalışmalarımız için ilham verdi.

Tüm bu süre zarfında tanık olduğumuz başarı hikayeleri, bizi, bir sosyal girişimcilik yarışması düzenleme noktasına getirdi. İstedik ki yaşadığı toplum ve dünya için bir fark yaratan girişimci iş insanlarını gün ışığına çıkaralım ve tüm topluma örnek olarak lanse edelim. İnanıyoruz ki bu yarışma, toplumsal sorunlara yaratıcı ve yenilikçi çözümler bulunması için itici bir güç olacak.”

DEĞERLENDİRME AŞAMASI
Metro Sosyal Girişimci Ödülleri 2014’ün proje değerlendirmelerinin ilk aşaması, web sitesini ziyaret eden kişilerin oylarıyla tamamlanacak. Başvuran girişimcilere oy veren ziyaretçiler, bu sayede finale kalacak ilk 10 projeyi belirlemiş olacak.

Finale kalan isimler arasından jüri her kategorinin birincisini belirleyecek. Kategori birincileri arasından ise bir kişi Yılın Sosyal Girişimcisi Büyük Ödülü’nü kazanacak. Yarışma sonunda Yılın Sosyal Girişimcisi Büyük Ödülü’nü kazanan proje sahibi 20 bin TL nakit para ödülü alırken, kategori birincileri 5 bin TL, en çok oy alan ilk 10 girişimci ise sertifika almaya hak kazanacak. Kazanan projeler eylül ayında düzenlenecek bir ödül töreniyle açıklanacak.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz