Ülker yılın ilk yarısında 19,6 milyar TL ciro yaptı

2023'ün ilk yarıyıl cirosu 19,6 milyar TL, şirketin Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 66, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı ise yüzde 34 oldu.

18.08.2023 09:37:070
Paylaş Tweet Paylaş
Ülker yılın ilk yarısında 19,6 milyar TL ciro yaptı

Ülker Bisküvi, 2023'ün ilk yarısını 19,6 milyar TL ciroyla kapattı.

Şirketin Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, 2023'ün ilk yarıyıl cirosu 19,6 milyar TL, şirketin Türkiye operasyonlarının ciro içindeki payı yüzde 66, ihracat ve yurt dışı operasyonlarının ciro içindeki payı ise yüzde 34 oldu.

Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mete Buyurgan, şirketin gelişimini sürdürdüğünü belirterek, "Türkiye'nin lider gıda şirketi olarak markalarımıza yatırım yapmaya, yeni ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturmaya, ihracatımızla, istihdamımızla ülkemize değer katmaya devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

Yılın ilk 6 ayında 24 yeni ürünlerinin raflarda yerini aldığını aktaran Buyurgan, şunları kaydetti:

"Hedefimiz, her zaman tüketicisini en iyi anlayan ve trendlere öncülük eden lider marka olmak. Tüm kategorilerde başarılı bir performans gösteriyoruz. Türkiye'de her hanede ürünlerimizle yer alırken 100'ün üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bölgemizde güçlü bir oyuncuyuz, bisküvi pazarında Suudi Arabistan ve Mısır'da liderliğimizi sürdürüyoruz. Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinde de güçlü büyüme trendimiz devam ediyor.

Yılın ilk çeyreğinde, ilk sürdürülebilirlik bağlantılı toplam 330 milyon dolar değerinde kredi anlaşmaları yaptık. İsrafsız şirket modeliyle sürdürülebilirlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sürdürülebilir ham madde tedarikinden ambalaj yönetimine, lojistik yönetiminden atık geri dönüşümüne kadar tüm değer zincirini ele alan karbon yönetim programını da başlattık. Her alanda sera gazı emisyonlarını kontrol altına alarak, emisyon azaltıcı projelerle 2050 net sıfır şirket olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz."

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz