Üniversiteli girişimcilerin bundan sonra da yanındayız

Üniversiteli Girişimci Yarışması’nm sponsoru Akbank’ın Kobi Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, şöyle konuşuyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Üniversiteli girişimcilerin bundan sonra da yanındayız
Üniversiteli Girişimci Yarışması’nm sponsoru Akbank’ın Kobi Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, “Gençlerin girişimci ruhuna sahip çıkarak, onları destekleyerek ve güçlendirerek; modern ve yenilikçi Türkiye’nin adımlarını attığımıza inanıyoruz” diyor, Girişimciliğe verdikleri önem nedeniyle iki yıldır bu organizasyona sponsor olduklarını belirten Gür, şöyle konuşuyor:

GİRİŞİMCİLİK ÖNEMLİ
“Farklı sektörlerde faaliyet gösteren girişimciler ekonomik büyümenin önemli bir bileşeni konumundalar, Girişimciliğin desteklenmesinin, rotasını 2023 yılına kadar dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almaya çeviren Türkiye’nin işsizlik sorununa önemli bir çözüm olacağına inanıyoruz,

EKONOMİYE DİNAMİZM
Diğer taraftan yeni düşüncelerin yaratılmasında, yeni endüstrilerin doğmasında aktif rol oynayan girişimciler, proaktif olarak tüketici ihtiyaçlarını iyi analiz edip pazarda yeni sektörler yaratarak ekonomiye dinamizm katıyorlar. Ülkemiz, girişimciliği yaygınlaştırdığı ölçüde uluslararası pazarlarda rekabetçiliğini artırıyor. Ekonomimizin orta-yüksek teknoloji üretimine dönüşümünü genç girişimcilerimizin yenilikçi projeleri ve şirketlerinin tamamlayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle Akbank olarak yeni iş fikirlerinin geliştirilmesini önemsiyor ve özellikle genç girişimcilerin cesaretlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

GENÇLERE GİRİŞİMCİ RUH
Şu ana kadar girişimcilere yönelik finansman desteği, eğitim programı, yarışma gibi birçok konuda çalışmalarda bulunduk. Türkiye’nin geleceğini emanet ettiğimiz üniversite öğrencilerinin parlak girişimlerinin ödüllendirileceği ‘Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sponsoru olarak yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlerin girişimci ruhuna sahip çıkarak, onları destekleyerek ve güçlendirerek; modern ve yenilikçi Türkiye’nin de adımlarını attığımıza inanıyoruz.

SÜREKLİ DESTEK VERECEĞİZ
Bundan sonra da her yeni girişimin, geleceğin başarılı KOBİ’sine dönüşmesi için yeni ürün, hizmet, finansman modelleri, bilgilendirme hizmetleri, işbirlikleri gibi geniş çözüm yelpazemizle onların yanında olmaya devam edeceğiz. Umarız ki bu yarışmada, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmekte olan üniversiteli girişimciler, bizlerin desteğiyle yarının iş dünyasında önemli bir yer edinir.”

JÜRİDE KİMLER VAR?

Vodafone Türkiye icra Kurulu Başkanı Serpil Timuray Akbank Genel Müdür Yardımcısı Cenk Kaan Gür Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz BNP Paribas Cardif Türkiye CEO'su Cemal Kişmir KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Escort Teknoloji Başkanı İbrahim Özer, Etiya Genel Müdürü Ali Yılmaz BKP Başkanı Burhan Karaçam Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz