En son yeniliğim

Coca-Cola'nın CEO'su Muhtar Kent, kendinden sonra göreve gelmeye aday 10 kişiyi belirlemiş durumda...

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
En son yeniliğim

Enerji dönüşümü programının 2014'te tamamlanmasıyla, her yıl 5 bin 400 hektarlık ormanın azaltacağı kadar karbon emisyonu engellenecek. Ayrıca bizi çok heyecanlandıran bir konu daha var. Telefon Kütüphanesi'nin içeriğini genişletmek için önemli bir adım attık. Türk Telekom çalışanlarının yıllık iş hedefleri arasında gönüllü okuyuculuğun da bulunması kararlaştırıldı. Bu projemizle görme engelli insanımızın daha fazla kitaba erişmesi için bir adım atmak istedik."

ÜÇ GLOBAL DEVİN YENİ PROJELERİ
TNT ÇEVREYE ODAKLANDI TNT

Türkiye, çevreye odaklanan şirketlerden biri. Genel müdür Turgut Yıldız, en yeni uygulamalarına ilişkin şu bilgileri veriyor: "Planet Me (Gezegen Benim) projemiz ile küresel ısınmaya savaş açtık. "Temiz Araç" projesini başlattık. Ana hedefimiz, dünyanın ilk sıfır emisyon salımı olan taşımacılık şirketi olmak. 2007'deki karbondioksit salım rakamlarını 2020'ye kadar yüzde 45 azaltacağız. İlk etapta 3 elektrikli araç aldık, bu yıl filomuza 10 yeni araç daha ekleyeceğiz. 5 yılda tüm filomuz elektrikli araçlardan oluşacak. Böylece araç filomuzda yüzde 30 artış olmasına rağmen karbondioksit salımında yüzde 10 düşüş sağladık."
NOVARTIS 'TERZİ İŞİ'NE GEÇTİ
Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman, hayata geçirdikleri en yeni uygulamaları ve kazanımlarını şöyle özetliyor: "Çok önemsediğim 'terzi işi' çalışma şekline geçtik. Şirket içinde müşterimize ve stratejimize uygun gruplar oluşturarak projeler geliştiriyoruz. İş yapış şekillerimiz de değişti. Artık teknolojiyi daha sık kullanıyoruz. Örneğin, basılı malzemeler yerini dijital tanıtıma bırakıyor. Sosyal medya da işimizin içine daha çok girdi. Diğer yandan çalışanlarımızın iş-yaşam dengesine de çok önem veriyoruz. Ofis içinde hobi odaları inşa ettik. Buralarda fotoğrafçılık, meditasyon gibi arkadaşlarımızın ilgi duyduğu alanlara dönük faaliyetler var."
EUREKO, Y KUŞAĞINI DİNLİYOR
Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri, hayata geçirdiği yeni uygulamanın taşındıkları yeni binaya da yansıdığını söylüyor ve bu konuda şu detay bilgileri veriyor: "Yeni binamız, tamamen kurumsal değerlerimize uygun şekilde tasarlandı. Şeffaflık, sadelik, güven, yaratıcılık, mutluluk odaklılık ve başarma arzusu değerlerimiz ön planda. Çalışanlarımızın yüzde 60'ının Y kuşağından olması, binanın fiziksel koşullarının belirlenmesinde, esnek çalışma saatine geçişte, giyim uygulamasının şekillenmesinde etkili oldu. Ben dahil herkes açık ofiste çalışıyor. Açık ofis, iletişimi ve takım çalışmasını kolaylaştırırken hiyerarşik çizgiyi de ortadan kaldırıyor."


HP'DE MÜŞTERİYE ÖZEL ÇÖZÜM

HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, hayata geçirdikleri birçok yeni uygulama olduğunu dile getiriyor. En önemlisinin ise müşteriye özel çözüm ürettikleri "Strateji Müşteri Programı" olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Bu program çerçevesinde, bizim için en stratejik müşterilerimize yönelik yaklaşım modelimizi tamamen değiştiriyoruz. Belirlediğimiz müşteriler için onların stratejisi ve hedeflerine uygun 3 yıllık bir stratejik plan belirliyoruz. Her müşteri için HP'nin küresel yöneticileri arasından bir kişiyi müşteriye sponsor olarak atıyoruz. Plan dahilinde 3-5 stratejik inisiyatife odaklanıyor ve üç ayda bir bu planı detaylı olarak gözden geçiriyoruz. Bu programla birlikte misyonumuz HP'yi müşterilerimizin daimi olarak tercih ettiği stratejik iş ortağı olarak konumlandırmak. Program başladığından bu yana stratejik müşterilerimizle yaptığımız iş hacminde ciddi bir büyüme oldu. Amacımız, stratejik müşterilerimize daha yakın çalışabilmek, onların ihtiyaç ve isteklerini çok daha hızlı anlayarak, çözüm ve önerilerimizi onlara direkt olarak sunabilmekti. Yakın zamanda stratejik müşterilerimiz ile beraber onların müşterilerine ortak teklifler nasıl oluştururuz, nasıl götürürüz, beraberce ilave iş nasıl yaratırız, ona odaklanacağız."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz