Haklar esniyor seçenek artıyor

Eskiden standart olarak verilen yan haklar artık esnedi.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Haklar esniyor seçenek artıyor

ÖRNEK OLDU
Aveaçarşı'ya çalışanlarımızın katılım oranı yüzde 95'in üzerinde. Çalışanların Aveaçarşı'ya göstermiş oldukları ilgi, projenin başka kurumların da dikkatini çekmesine neden oldu. Hatta bu konuda geliştirdiğimiz altyapıyı şimdi pazarlıyoruz.
DİYETİSYEN VAR
Esnek yan haklarımız arasında Ikea alışveriş çeki, yakıt alım kartı, bireysel emeklilik ek katkı payı. Mudo alışveriş çeki, hobi kursu, diyetisyen ve sünnet harcamaları gibi haklar bulunuyor. Paketler içinde geçen yıl en büyük ilgiyi, market alışveriş kartı çekti. Bu yılın ilk ayında ise yakıt alım kartı en fazla talep gören yan hak oldu.

CAN SUNTAY / MERCER TÜRKİYE PROJE YÖNETİCİSİ
"YÜZDE 5'İ UYGULUYOR"
TÜRKİYE’DE YENİ

Mercer olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ücret araştırmalarına katılan büyük yerel ve çok uluslu şirketlerde, böyle bir uygulamaya sahip olanların oranı şu anda yüzde 5 civarında. Türkiye'yi bu konuda Avrupa ve ABD ile karşılaştırıldığında henüz daha yolun başında olduğunu söyleyebiliriz.
EK MALİYETİ YOK
Esnek yan haklar programlarının trend olmasını sağlayan en önemli unsur, artan maliyetlerin daha kolay ve etkin yönetilme ihtiyacı. Türkiye'de bugün şirketler mevcut yan haklar maliyetleri içerisinde kalarak esnek yan haklar programlarını yapılandırabiliyor.
MEMNUNİYET ARTIYOR
Esnek yan haklar programı olan şirketlerde yapılan anketlerde çalışanların memnuniyetinde artış olduğunu gözlemliyoruz. Bu programların bağlılık ve sadakati artırmada da olumlu etkisi var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz