Lig atlama hesapları

Capital500, Türkiye’de her şirketin yer almak için çaba verdiği, büyüme planlarına koyduğu itibarlı bir liste...

7.11.2018 12:34:000
Paylaş Tweet Paylaş
Lig atlama hesapları

“LİDER MARKA OLACAĞIZ”

Vizyon Koleji, eğitim sektöründeki yatırımlarına ve büyümesine devam ediyor. Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Özbek, 10 yıl içinde Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin sıralandığı Capital500 listesine girmeyi hedeflediklerini söylüyor. Özbek, devamındaysa listede üst sıralara yükseleceklerini ifade ediyor. Özbek, büyüme planlarını şöyle anlatıyor: “Sektörümüzün önü çok açık. Şu anda 100 öğrencinin yaklaşık 8 tanesi özel okul öğrencisi. Hükümetin hedefi bunu 2023’te 15’e, uzun vadedeyse yüzde 25’ler seviyesine çıkarmak. Okulu açtığımızda ilk 2 yıl 2 kampüs açacağımızı sonra sistemleri oturtmak için 2-3 yıl okul açmayacağımızı ,2019 yılından itibaren de yeni kampüsler açacağımızı söylemiştik. 2019’da açacağımız kampüslerin gayrimenkul geliştirme aşamasını tamamladık. Hatta şu anda 1 yıl sonra açılacak kampüslerin yöneticilerini de işe almak ve yetiştirmek için görüşmelerimizi yapıyoruz. Yola çıkarken hedefimiz Türkiye’nin her yerine nitelikli eğitimi götüren en itibarlı eğitim zincirini oluşturmaktı. Bu yolda da sağlıklı bir şekilde ilerliyoruz. Önümüzdeki 5 yılda 50 kampüsü aşmayı hedefliyoruz. 2023 sonrasındaki 5 yılda tüm illerde var olan Türkiye’nin sektöründe lider markası olmak istiyoruz.” Özbek ayrıca bu hedefleri belirlerken büyümeyle ilgili danışmanlık hizmetleri aldıklarını dile getiriyor ve “İnsan kaynağı niteliğimizi artırmaya çok önem veriyor ve bilimsel çalışmalar neticesinde hedefleri ortaya koyuyoruz” diyor. 

BÜYÜYENLERİN ARKASINDAKİ GÜÇ

IFS, dünyada ve ülkemizde global ERP yazılımları arasındaki lider rolünü sürdürüyor. Gartner Magic Quadrant raporuna göre şirket, dünyada lider 2 ERP yazılımından biri. Türkiye’de de en çok kullanılan 2’nci global ERP yazılımı. IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, 2017 yılında çift haneli bir büyüme oranı yakaladıklarını söylüyor. Bu süreçte Türkiye’nin lider şirketlerini müşteri portföylerine kazandırdıklarını belirten Öztürk, iş ortağı ağlarını da genişlettiklerine dikkat çekiyor. IFS Türkiye, Türk sanayisinin en büyük 500’ten fazla başarılı şirketine hizmet veriyor. Öztürk, “Global bir yazılım şirketi olduğumuz için dünyadaki farklı endüstrilerdeki gelişmeleri, yenilikleri aynı anda müşterilerimize sunabiliyoruz. Dünyayla rekabet eden Türk şirketlerinin kurumsal kaynaklarının daha etkin yönetiminde çok başarılı projeler gerçekleştirdik. İşletmelerin büyümelerini, daha az kaynakla daha verimli olmalarını, kârlılıklarını artırmalarını sağladık. Onları ‘fit ve hızlı’ hale getirdik” diyor. Öztürk, işletmelerin dijital dönüşümlerine de yardımcı olup onları global rekabete hazırladıklarına dikkat çekiyor ve şöyle anlatıyor: “Bu noktada işletmelerimizin Endüstri 4.0’ın kazandırdıklarından yoğun bir biçimde faydalandıklarını görmeye başladık. Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 işletmelerin işlerini hızlandırmada büyük rol oynayacak. IFS olarak bunun öncülüğünü yapacağız. Biz de dijital dönüşüm yatırımlarıyla büyüyen işletmelere destek olup onlarla birlikte büyümeye devam edeceğiz.”

“İHRACATA AĞIRLIK VERECEĞİZ”

Univera, 26 yıldır bilişim sektörünün gelişmesine katkı sağlayan şirketlerin başında geliyor. Şirketin Capital500 listesinde yer alan birçok müşterisi bulunuyor. Univera Genel Müdürü Cüneyt Ersin, “Onların başarısı bizim için gurur kaynağı. Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş ve yüzde 100 yerli yazılımlar üretip bu çözümlerin en iyiler tarafından tercih edilmesi, aslında yaptığımız işin de değerini gösteriyor” diyor. Ersin, kendi sektörlerinin olgunlaşması ve yatırımların artmasıyla yakın gelecekte Capital500’de yerlerini alacaklarına inanıyor. Univera çözümleri 3 yıldır, bağımsız araştırma kuruluşu Promotion Optimization Institute (POI) tarafından dünyanın en iyi 5 yazılımı arasında gösteriliyor. Şirketin yurt içindeki referanslarının yanında yurt dışında birçok bölgede de şirketler Univera çözümleriyle dijitalleşiyor. Ersin, “Yakın gelecekte biz ve bizim gibi değerli Türk bilişim şirketleri de Capital500’de yerlerini alacak” diyor. Ersin, bu hedefe ulaşmak için uyguladıkları stratejiyi şöyle anlatıyor: “Öncelikli planımız her zaman yaptığımız işi en iyi şekilde yapmak ve müşterilerimizin taleplerini dinleyerek, ihtiyaçlarına uygun projeler üretmek. Yurt içinde yaklaşık 100 canlı proje yürütüyoruz. Çözüm platformumuz Panorama ile müşterilerimize üretimden başlayıp birçok süreci dijital olarak yönetebilecekleri bir çözüm sunuyoruz. Dünyada bile tüm süreçleri tek bir platformda yönetebilen muadil çözüm sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu nedenle gelecekte özellikle ihracata ağırlık vererek büyümek en önemli planlarımız arasında.”

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.