Lig atlama hesapları

Capital500, Türkiye’de her şirketin yer almak için çaba verdiği, büyüme planlarına koyduğu itibarlı bir liste...

7.11.2018 12:34:000
Paylaş Tweet Paylaş
Lig atlama hesapları


“HER YIL ÇITAYI YÜKSELTİYORUZ” 

BİLAL ASLAN / AKFEL YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ENERJİDE KAMU HİZMETİ
Şirketler grubumuz enerjinin her türünü kapsayan ve kamu hizmeti üreten bir grup. Akfel, ekolojik denge ile ekonomik büyümeyi birlikte ele alarak, gelecek kuşaklara yaşanılır bir dünya bırakma sorumluluğuyla hareket ediyor.
GÜNEŞ ENERJİSİ ÖNEMLİ Diğer enerji kaynaklarının yanında, yenilenebilir enerji yakından odaklandığımız bir konu. Bu yüzden önümüzdeki yıl için yatırım hedeflerimizde, yenilenebilir ve temiz enerji olan güneş enerjisi projeleri çok büyük önem taşıyor.
HER YIL BÜYÜME Tüm şirketlerimizin sürdürülebilir bir yapıda kamu hizmeti sunmaya devam etmelerini sağlamak istiyoruz. Grup şirketlerimizi daha da ileriye götürmek, ulusal ve uluslarası standartlara uygun en kaliteli ürün ve sistemlerle hizmet vermeyi sürdürerek büyümek başlıca planlarımız arasında. Bu anlamda her yıl bir önceki yıla göre daha da büyümeyi ve çıtayı yükseltmeyi hedefliyoruz.“HEDEFİMİZ İLK 100’E GİRMEK” 

DEMİRHAN ŞENER / MULTINET UP CEO’SU

360 DERECE ÇÖZÜM
Multinet Up, yemek giderlerinden akaryakıta, araç kiralamadan hediye kartına, uçak biletinden kargo ihtiyacına kadar çalışanların tüm gereksinimlerini gidermeye yönelik 360 derece çözümler sunuyor. Capital500 listesinde yer alan Multinet Kurumsal Hizmetler, 2017’de ulaştığı 1 milyar 707 milyon TL ciroyla listede 173’üncü sırada yer aldı. Multinet Up CEO’su Demirhan Şener, gelecek hedeflerini şöyle paylaşıyor:
SEKTÖRÜN LİDERİYİZ “21 bin kurumsal müşterimiz, 2 milyon kart kullanıcımız ve 40 bin üye iş yeri ağımızla sektörün lider markasıyız. Halihazırda yapmış olduğumuz yatırımlarla sektörümüzün lider şirketiyiz ve her yıl istikrarlı olarak pazarın üstünde büyümeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, Capital500 listesi özelinde hedefimiz ise ilk 100 şirket arasında yer almak. Sektör hızla dijitalleşirken biz de sektörde kurumların her türlü ihtiyaçlarına yanıt veren çözümler geliştiriyor ve rakiplerimizden farklılaşıyoruz.
FARK YARATAN ÇÖZÜMLER Multicar ve Multinet Filo ile kurumsal araç, filo kiralama ve akaryakıt hizmetleri, Tatlıpara ile restoran ve müşterileri kapsayan çift yönlü kazanç sistemi, OtoMisyon’la araç yıkama, lastik ve bakım hizmetlerini şirketler için kolaylaştırıyoruz. ‘iPara’ ve ‘ininal’ markalarımızla yeni nesil ödeme çözümleri sunuyoruz. Gürsoy Grup’la ortak girişimimiz Yes Club ile Türkiye’nin yeni eğlence ve yaşam kulübünün kapılarını aralıyor, Inventiv’de geliştirdiğimiz çözümlerle inovasyonu teknolojiyle birleştiriyoruz. SCS ile de akıllı şehirler kuruyoruz.”“CAPITAL500’E GİRMEK İSTİYORUZ”
ÜMRAN ÜNSAL / PORLAND PAZARLAMA GRUP MÜDÜRÜ

KADIN ÖNEMLİ 
Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yer aldığı Capital500 listesinde her Türk markası gibi biz de yer almak istiyoruz. Her geçen gün tasarımdan üretim aşamasına kadar her ince detayı üstün teknoloji ve 1.450 çalışanımızın gücüyle ürünlerimize yansıtan bir şirket olarak büyüme gerçekleştiriyoruz. Çalışan gücümüzün 670’ini kadın çalışanların oluşturması, Porland olarak kadın istihdamına verdiğimiz önemin bir göstergesi.
4 KITAYA İHRACAT 1976 yılından bugüne gerek ev gerek gastronomiye hizmet eden, Türkiye’nin en prestijli porselen markasıyız. Dünya markası olma yolunda hızla ilerliyoruz. 300 bin metrekare açık, 70 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu kendi üretim tesislerimizde yılda yaklaşık 70 milyondan fazla porselen tasarlayıp üretiyoruz. Üretimimizin yüzde 65’ini 4 kıtaya ve 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz.
PERAKENDE HEDEFİ Porselen mağazacılığını Türkiye’de ilk başlatan marka özelliğini taşıyan şirket olarak her zaman öncü olmayı başardık. Sayıları yıl sonunda 40’ı bulması planlanan perakende mağazalarımız büyük metrekarelerde ve prestijli AVM’lerde yer alıyor. Ayrıca yurt dışı mağaza açma planlarımız da söz konusu. İngiltere pazarı ilk etapta hedefimizde çünkü İngiltere’de gastronomide yüzde 7’lik bir pazar payına sahibiz.“2021’DE 8 MİLYAR TL CİRO HEDEFLİYORUZ” 

HÜSEYİN ARSLAN / YDA GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI

2014’TEN BERİ LİSTEDE 
YDA İnşaat, 2014 yılından bu yana Capital500 listesinde üst sıralarda yer almaya devam ediyor. YDA İnşaat 2017 sonunda ulaştığı 2 milyar 183 milyon TL’lik cirosuyla bu yıl listede 131’inci sırada yer aldı. YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, gelecek planlarını şöyle açıklıyor:
DİNAMİK GRUBUZ “İnşaat, havacılık, gayrimenkul geliştirme, BT, maden, destek hizmetleri, enerji, tarım ve sağlık gibi birçok sektörde faaliyet gösteriyoruz. Biz dinamik bir grubuz ve bugünkü aktif büyüklüğümüzü, istihdam kapasitemizi katbekat artırmayı, 2021 sonu itibarıyla ciromuzun yaklaşık 8 milyar TL’ye çıkmasını hedefliyoruz.
ÜÇ YILLIK PLAN Önümüzdeki üç yıl içinde aktif toplamımızın yaklaşık 15 milyar TL’ye çıkmasını ve 20 bin istihdama ulaşmayı amaçlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, istihdam çağrısına uyarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü’nü ve Dalaman Havalimanı Yeni Terminali’ni bu yıl hizmete açtık, Manisa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni de yine 2018 yılı Ağustos ayında işletmeye girmesiyle birlikte sadece önümüzdeki dönemde yaklaşık 4 bin ilave istihdam yaratmayı öngörüyoruz.
HEDEFTE DIŞ PAZARLAR 
PPP modeliyle yaptığımız yatırımlardaki deneyimlerimizi dış pazarlara da açılarak değerlendirmek hedeflerimizin başında geliyor. Gayrimenkul projelerinde ve şehir hastaneleri projelerinde yönetim ve hizmet ihtiyacının karşılanması için hizmet sektöründeki faaliyetlerimizi daha geniş ele alan bir yatırım yaptık. Yapılanmamızı tamamlamak üzereyiz. İddiamızı büyütüyoruz. BT sektöründe ise Ar-Ge çalışmalarına devam ediyoruz. KEYDATA ve YDA Sağlık ile yurt dışındaki projelere de know how’ımızı taşımak arzusundayız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.