Maliyet avcıları

Etkin maliyet yönetimi, sürdürülebilir büyüme açısından en kritik konulardan biri.

1.09.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Maliyet avcıları

METREKARE OPTİMİZASYONU
Şubelerimizin lokasyonları ve metrekarelerinin optimizasyonu üzerinde çalışıyoruz. Bu sayede başta kira giderleri olmak üzere diğer işletme giderlerinden de önemli tasarruflar sağladık. Bu noktayı bundan sonra da tasarruf imkanı yaratabileceğimiz bir alan olarak görüyoruz.
TASARRUF SAHİPLENİLDİ
Bankamızın tüm personeli kültürel olarak tasarruf ilkelerini sahiplenmiş durumda. Bunu geliştirmek için de uygulamaya soktuğumuz öğrenen organizasyon metodolojisini iki yıldır gider yönetimi üzerinde uyguluyoruz. ilk aşamada yüzde 10'a varan bir tasarruf imkanı oldu.

ALP DAYI/ VESTEL ŞİRKETLER GRUBU MALİ İŞLERDEN SORUMLU GM.
"REKABETÇİ YAPIMIZI KORUYORUZ"
MALZEME MALİYETİ DÜŞMEDİ

 Vestel olarak maliyet dağılımımızda en büyük payı malzeme maliyeti alıyor. Bugünkü maliyet dağılımımız ile 10 yıl önceki maliyet dağılımımızı kıyasladığımızda ciddi bir değişikliğin gerçekleşmediğini söyleyebiliriz.
İYİLEŞTİRME PROJELERİ
Verimlilik artırma çalışmalarımız ve yeni ürün projelerimizle malzeme maliyetinde iyileştirme sağlıyor, rekabetçi yapımızı koruyoruz. Maliyet iyileştirme çalışmalarımızı, genel üretim giderlerinde sistematik iyileştirmeler yaparak ve TPM çalışmalarıyla da destekliyoruz. TPM, güçlü üretim yeteneğine sahip olmak, kayıpların azaltılması ve verimliliğin artırılması için kullanılan bir metodolojidir.
AR-GE DESTEĞİ A
R-GE çalışmalarımızla bizi rekabetçi maliyet seviyelerine taşıyacak projeler hayata geçiriyoruz. Bu projelerimiz aracılığıyla sağladığımız maliyet avantajlarımız ile de yeni müşteriler kazanacağımıza inanıyoruz. Sürdürülebilir büyüme maliyeti yönetimimizde yalın üretim, TPM ve hedef maliyetleme metotlarına önem veriyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz