"Feminenliği yok etmeden rahat ve şık giyinirim"

Nuşin Oral’ın şıklık formülleri iş kadınlarının hayatını kolaylaştıracak.

17.07.2015 20:48:270
Paylaş Tweet Paylaş
"Feminenliği yok etmeden rahat ve şık giyinirim"

CAPITAL: Siz kendi tarzınızdan bahseder misiniz? Tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz? Hangi modacıları takip ediyorsunuz? 
- Ben de kendi tarzımı oluşturuyorum. Her zaman bana yakışanı seçerim. Giydiklerimin içinde rahat etmem çok önemli. Özellikle her ortama uyabilen kıyafetleri tercih ediyorum. Neden rahatlık ve şıklık önemli derseniz, çünkü sabah çok erken hayata başlıyorum. 3 çocuğum var. Evden çıkmadan önce onlarla ilgileniyorum. Sabahları 6 ile 8 arası çok hareketli geçiyor. Güne her sabah 6’da başlıyorum. Kızım okula gidiyor. Onunla kalkıyorum. O sırada bebek uyanıyor. Daha sonra oğlum uyanıyor. İkisi farklı zamanlarda okula gidiyor. Onlar okula gittikten sonra bebekle kahvaltı başlıyor. Evden çıktıktan sonra kimi zaman iş kahvaltısına ya da bir toplantıya gidiyorum. Toplantıları daha resmi iş yemekleri takip edebiliyor. Akşamları da bazen iş yemeklerine katılıyorum. Bu nedenle her ortama uyabilen kıyafetleri tercih ediyorum. Bir de rahatlık ve şıklığa önem verirken feminenliği yok etmemeye de çalışıyorum. Eskiden iş kadınları biraz daha maskülen giyinirdi. Hatta kravat taktıkları bir dönem vardı. Artık öyle değil. Feminenlik benim için önemli. 
CAPITAL: Neredeyse tüm markalar Türkiye’de var dediniz ama yine de alışveriş yapmak için yurtdışı gezilerine çıktığınız oluyor mu? 
- İş nedeniyle çok fazla seyahat ediyorum. İşten kalan kısa zamanda da daha çok büyük mağazaları geziyorum. Mağaza mağaza gezmekten çok Harrods gibi büyük perakende noktalarına gitmek daha iyi geliyor. Çünkü orada birçok markanın portföyünü çok hızlı görebiliyor, rakiplerimizi inceleyebiliyorum. Onlar ne yapıyor, bizden farklı keşfedilen bir şeyler var mı diye bakıyorum. Yurtdışındayken çoğunlukla aksesuar ve ayakkabı alışverişi yaptığımı söyleyebilirim. Hem keyifli hem soyunmanızı gerektirmiyor. Ayrıca değişik yeni şeyler bulabiliyorsunuz. 
CAPITAL: Özellikle hangi kıyafetlerle daha özel ve şık hissediyorsunuz? 
- Kıyafet benim için amaçtan çok bir araç. Kıyafetin öne çıktığı bir tarzım yok. Bana göre kıyafet benim karakterimi belli etmeli. Giyinirken en önem verdiğim konu, giysinin kalıbının doğru oturması. Seçimlerimde bildiğim ve tercih ettiğim markaların kalıplarını tercih ediyorum. Örneğin çok parlak ve çiçekli kıyafetler giymiyorum. O dönemi bıraktım artık. l Rahatlığa önem veriyorsunuz ama kadınların vazgeçilmezi topuklu ayakkabı hakkında ne düşünüyorsunuz? 
CAPITAL: Topuklu ayakkabı giyinmeyi kesinlikle çok severim. Topuklu ayakkabıyı rahat kullanıyorum. Bu konuda cambazlığı da iyi kıvırıyorum. l Gardırobunuzun olmazsa olmazı nedir? 
- Kesinlikle elbiselerim. Elbise benim için günün her anında giy-çık yapabileceğim bir kıyafet. Altını, üstünü çok fazla düşünmeniz gerekmiyor. Pratik ve rahat. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz