"Feminenliği yok etmeden rahat ve şık giyinirim"

Nuşin Oral’ın şıklık formülleri iş kadınlarının hayatını kolaylaştıracak.

17.07.2015 20:48:270
Paylaş Tweet Paylaş
"Feminenliği yok etmeden rahat ve şık giyinirim"
Nuşin Oral, iş dünyasının en şık ve zarif isimlerinden biri. Çok yoğun bir ev ve iş yaşamı olmasına karşın kendisine bakmayı asla ihmal etmiyor. Güne sabah 6’da başlayan Oral, yaklaşık 2 saatini çocuklarıyla kahvaltıya ve okula hazırlık sürecine ayırıyor. Ardından kendisi için koşuşturmaya başlıyor. Gün içinde çeşitli lokasyonlara hitap edebilecek kıyafet seçimini yapıyor. Bu tercih de çoğunlukla bir elbise oluyor. “Elbise benim için günün her anında giy-çık yapabileceğim bir kıyafet. Altını, üstünü çok fazla düşünmeniz gerekmiyor. Pratik ve rahat” diyen Oral, saçına ve makyajına da özel bir önem veriyor. Bu nedenle her gün mutlaka soluğu kuaförde alıyor. Hatta bu konudaki hızıyla gurur duyuyor: “Hakikaten kuafördeki hızım süper. Çoğu kadının toplam 2 saatte yaptıklarını ben 25 dakikada yapıyorum. Girip saçımı, makyajımı, manikür ve pedikürümü inanılmaz hızda yapabiliyorum” diyor. Sağlıklı beslenme ve spor da Oral’ın vazgeçilmeleri arasında. Hamilelikte 25 kilo aldığı için bir yıldır sıkı bir diyette. Meyve ve sebze severek tükettiği besinler. Öğünlerine dikkat eden, mutlaka haftada 2 kez pilates yapan Oral, fit olmak için düzenli masaj da yaptırıyor. YKM Yönetim Kurulu Üyesi Nuşin Oral, moda ve kişisel bakım konusunda Capital’in sorularını yanıtladı: 
CAPITAL: Türkiye’deki iş kadınlarını giyim ve kişisel bakım açısından nasıl buluyorsunuz? 
- İş kadınları giyinme konusunda son yıllarda çok ilerleme kaydetti. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye’de perakende piyasası inanılmaz bir gelişme gösterdi. Hem Türk markaları çok yol kat etti hem Türkiye’ye gelmeyen yabancı marka neredeyse kalmadı. Eskiden yurtdışına gittiğimizde Türkiye’deki perakende sektörüyle oradaki perakende sektörü arasında büyük bir fark olduğunu görürdük. Artık yurtdışında alışveriş yapmaz hale geldik. Çünkü burada her şeyi buluyor, taşımak zorunda da kalmıyoruz. Mağazalarda çok iyi hizmet veriliyor, satış danışmanları moda, trendler ve kişisel tarzlar konusunda donanımlı. İş kadınlarına gelince… Genelde gezerek alışveriş yapamıyorlar. Daha sadık müşteri kategorisine giriyorlar. 3-4 tane müdavimi oldukları marka var. Böyle olunca daha iyi hizmet alıyorlar. 
CAPITAL: Alışveriş söz konusu olduğunda iş kadınları diğer kadınlardan farklı mı? 
- İş kadınları, diğer kadınlardan biraz farklı olarak daha kendi tarzlarını oluşturmuş durumda. Modayı bire bir takip etmekten ziyade kendilerine uygun olan kıyafetleri alıyorlar. Kişisel tarzlarını oluşturmuş durumdalar ve bu da onları daha hoş gösteriyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz