İki tekerde büyük keyif

Gülfem Çakmakçı ve Çetin Çakmakçı ile bisiklete duydukları ilgiyi ve bunun yaşamlarına kattıkları değeri konuştuk.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İki tekerde büyük keyif

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı, Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı’nın erkek kardeşiyle evli... Tüm aile çocuklarından itibaren bisiklet tutkunu... Her iki iş insanı da son 2 yıldır adrenalin dozu yüksek bisiklet keyfi yaşıyor. “İki Teker” adında bir kulübün üyesi olarak dağ bisikleti kullanan iki iş insanı, gruplarıyla birlikte ormanların bilinmeyen parkurlarını keşfediyor, hem iş hayatındaki dengeleri hem yaşamın keyfini harmanlayacakları bir deneyim yaşıyor.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı ve Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı’nın akrabalık bağlarının dışında en önemli ortak noktaları bisiklete binmek, Ancak sözünü ettiğimiz bisiklet öyle deniz kenarında huzur bulmak için sakin sakin gidilen türden değil... Her ikisi de off road diye de bilinen dağ bisikletinin tutkunu. Üyesi oldukları “İki Teker” grubuyla birlikte zorlu parkurlarda kilometrelerce bisiklet kullanıyorlar. Kimi zaman uçurumdan düşüyor kimi zaman dağa tırmanıyorlar. Ağırlıklı Belgrad Ormanı olmak üzere Kaz Dağları gibi uzak noktalar da onların en sık tercih ettikleri parkurlar.

Bu işin sadece kondisyon değil çok büyük bir cesaret gerektirdiğini belirten Gülfem Çakmakçı, “Risk ve zevk almak da önemli. Çünkü gelenler, ‘Bu deli işi’ diyor” diye konuşurken, Çetin Çakmakçı da neden bisiklete bu derece tutkun olduğunu şöyle açıklıyor: “Risk almak, meydan okumak, konsantrasyonu sağlamak, bir takımın parçası olabilmek iş hayatı ile özellikle tepe yöneticiyseniz birebir örtüşüyor. O yüzden belki bu kadar adanmış bir şekilde bu işi yapmak bizi çekiyor.” Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı ve Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı ile bisiklete duydukları ilgiyi ve bunun yaşamlarına kattıkları değeri konuştuk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz