Motosiklet bağımlısıyım

Cumartesi günü motosiklete bindiğimde gözüme İzmir tabelası görünüyor diyen Adopen Genel Müdürü Ahmet Yazgan, motosiklet olan tutkusunu dergimize şöyle anlattı...

18.05.2014 16:59:280
Paylaş Tweet Paylaş
Motosiklet bağımlısıyım
Emekli olduğunda bir motosiklet dükkanı açmayı isteyecek kadar motosiklet tutkunu. Hatta kendi ifadesiyle bağımlı... Takım elbise giyme zorunluluğundan dolayı hafta içi otomobil kullanmak zorunda kalmak çok hoşuna gitmiyor.

Ama her hafta sonu kendini motosiklet üzerinde yollarda buluyor. Bahsettiğimiz kişi Adopen’in genel müdürü Ahmet Yazgan. Motosiklet üzerinde kendisiyle kalmanın huzurunu yaşayan Yazgan, “Rüzgarın sesi, yağmur yağmışsa özellikle toprağın kokusu...

Bu şekilde gitmek bana inanılmaz keyif veriyor” diyor. Adopen Genel Müdürü Ahmet Yazgan’ın motosiklet tutkusu bir arkadaşının arkasında küçük bir motosiklet gezintisi yapmasıyla başladı. İlk motosikletini ailesinden gizli aldı ve 1,5 yıl boyunca da bir sır saklar gibi bu keyfi sürdü.

2005 yılındaki doğum gününde ise itiraf geldi. Kendisine aldığı yeni motosikletinin anahtarlarını masanın üzerine atarak eşine “Ben motosiklete biniyorum” dedi. O gün bugündür de her haftasonu mutlaka motosiklet keyfi yapıyor.

3-4 arkadaşıyla Antalya’nın bol virajlı parkurlarında kendini yollara atıyor. Kimi zaman soluğu şehir dışında kimi zaman yurtdışında alıyor. Motosikletine bindiğinde kendisinden geçtiğini belirten Yazgan, “Bağımlıyım denilebilir. Cumartesi günü motosiklete bindiğimde gözüme İzmir tabelası görünüyor.

Şeytana uyup bazen o yönde gitmek istiyorum. Motorda telefonumu tamamen kapatıyorum. Bu da sadece kendimle olmamı sağlıyor. Rüzgarın sesi, yağmur yağmışsa özellikle toprağın kokusu... Bu şekilde gitmek bana inanılmaz keyif veriyor” diyor. Adopen Genel Müdürü Ahmet Yazgan, motosiklet olan tutkusunu dergimize şöyle anlattı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz