"Önceliğimiz aile şirketleri"

Türkiye’de şirketlerin yüzde 95’i, KOBİ’lerin ise yüzde 98,8’i aile şirketlerinden oluşuyor. Ekonominin gelişmesi için aile şirketlerinin sürdürülebilir büyümeyi başarmaları kritik… Bu hedeften yola çıkan Akbank, aile şirketlerinin uzun süre var olabilmeleri için Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle Akbank Aile Şirketleri Akademisi’ni hayata geçirdi. Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Aile şirketlerinin gelişmesi, KOBİ’lerin ve Türkiye’nin gelişmesi demek. Aile şirketlerine desteğe devam edeceğiz” diyor.

9 EYLÜL, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
"Önceliğimiz aile şirketleri"

Akademiye ilgi nasıldı? Katılımcılardan nasıl geri dönüşler aldınız?
Bu süreçte program katılımcılarından son derece olumlu geri dönüşler aldık. Bu nedenle programımızı geliştirerek devam ettiriyoruz. Son olarak programa getirdiğimiz bir yenilikle katılımcıların Sabancı Holding şirketlerinin bilgi ve tecrübesinden faydalanmaları amacıyla bir bölüm ekledik. Ayrıca, sektörünün önde gelen oyuncularından Brisa’yla geliştirdiğimiz işbirliği sayesinde akademiyi Brisa iş ortaklarına da sunduk. Hayata geçirdiğimiz programda sertifika almaya hak kazanan 30 Brisa iş ortağı, günümüzün yoğun rekabet koşullarında nasıl ayakta kalınabileceğini ve şirketlerinin gelecek kuşaklara nasıl aktarılabileceğini uygulamalı olarak gördü.
Neden odağınızda aile şirketleri var?
Türkiye’de sisteme kayıtlı şirketlerin yüzde 95’i, KOBİ’lerin ise yüzde 98,8’i aile şirketi. Biz de bu nedenle Akbank Aile Şirketleri Akademisi’ni önemsiyoruz. Çünkü aile şirketlerinin büyümesinin Türkiye ekonomisinin gelişmesi için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Aile şirketlerinin gelişmesi KOBİ’lerin ve Türkiye’nin gelişmesi demek.
Akbank Aile Şirketleri Akademisi’nde eğitimleri kimler verdi?
Program kapsamındaki dersler, her biri konusunda uzman ve iş dünyasında üst düzey yöneticilik yapmış EDU danışmanlarının yanı sıra program ortakları olan Deloitte Türkiye ve Pekin&Bayar Ortak Avukat Bürosu eğitimcileri tarafından verildi. Bunlara ilave olarak Sabancı Holding firmalarının CEO’ları gibi sektörün önde gelen 5 değerli yöneticisiyle sohbet toplantıları gerçekleştirildi. Katılımcılar, bu kişilerle birebir görüşme ve onlara sorularını ilk ağızdan sorma fırsatını yakaladı. Eğitmenler ve sohbet toplantılarındaki profesyoneller eğitimlerin sadece teorik olmaması için gerçek hayattaki tecrübelerini ve örnekleri paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.