3 Zorlu'nun yarın hazırlığı

Zorlu Holding, Türkiye'nin en büyük gruplarından...

1.04.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
3 Zorlu'nun yarın hazırlığı

Melik, tekstil sektörünü holdingin "temel taşı" olarak nitelendiriyor. Beyaz eşya ve elektronik gruplarının teknoloji alanındaki iddialarını temsil ettiğini düşünüyor. Enerji ve gayrimenkul işlerini ise holdingin "umut vaadeden üyeleri" olarak tanımlıyor ve şunları ekliyor: "İş hayatımda her zaman kendimle yarıştım. Görev aldığım şirketi, birlikte çalıştığım arkadaşlarımla birlikte Türkiye'nin saygı duyulan, güvenilir bir markası yapmak için çalışmak profesyonel anlayışımın temelini oluşturuyor. Zorlu Enerji'de birlikte çalıştığım meslektaşlarımla aynı gemideyiz. Hedefimiz Zorlu Enerji'yi sadece ulusal değil bölgesel marka konumuna taşımak."

Emre zorlu, gayrimenkulde iddialı
Emre Zorlu, Ahmet Zorlu'nun oğlu. Grubun lokomotif şirketlerinden Zorlu Gayrimenkul'ün yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Ağırlıklı olarak gayrimenkul alanındaki projelerle ilgileniyor. Tüm karar alma ve iş süreçlerinde yer alıyor. Grup olarak dinamik bir yapıyla hareket ettiklerini belirten Zorlu, "Önemli konularda bir araya gelip stratejik kararları hızla alıyoruz. Gayrimenkul alanında kişisel kariyer hedefinden çok grubumuzun ortak hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. Pozisyondan çok aile üyelerinin uyum içinde görev aldığı bir sisteme sahibiz" diyor.


İş deneyimini grupta kazandı

Emre Zorlu, gruba katılmadan önce sıkı bir eğitimden geçti. Ortaokul ve liseyi Robert Kolej'de okuduktan sonra Koç Üniversitesi'nden elektrik ve elektronik mühendisliği diploması aldı. Ardından İngiltere'de Essex Üniversitesi Yenilik ve Teknoloji Yönetimi Programı'nda master yaptı. Yüksek lisansı tamamladıktan sonra gruba dahil oldu. "Eğitim kadar iş hayatının içinde deneyim kazanmanın da önemli olduğuna inanıyorum" diyen Zorlu, ilk iş deneyimini ise aslında orta son sınıfa geçtiği yıl edindiğini anlatıyor: "Ahmet Bey'in teşvikiyle Sultanhamam'da sipariş alma ve hesap kapama gibi işleri takip ettim. Lise yıllarımda ise yaz stajlarımı ağırlıklı olarak Vestel'de yapmaya başladım. Üniversite ve yüksek lisans yıllarımda da holding
bünyesinde farklı şirketlerde çalışmaya devam ettim. Bunların hepsi benim için eşsiz birer deneyimdi."

Gayrimenkulde yeni projeler

Askerlik görevini tamamladıktan sonra ilk olarak Vestel'de ürün müdürü olarak çalışmaya başlayan Zorlu, bugün yönetim kurulu üyesi olarak aile şirketini daha ileriye taşıyacak projeler peşinde koştuğunu söylüyor ve gayrimenkul alanındaki hedeflerini şöyle paylaşıyor: "Zorlu Grubu'nun 'Yapacaksan en iyisini yap' ilkesini benimsiyoruz. Dileğimiz, ülkemize tüm dünyanın asırlar sonra bile anacağı projeler hediye etmek. Türk gayrimenkul sektörüne yön verecek bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürürken daha önce yapılmamışı hayata geçirmeyi ve insanları yeni yaşam biçimleriyle tanıştırmayı da kendimize ilke ediniyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz