400 milyon dolarlık yazılım ihraç ettik

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, inovasyonun bilgi ve iletişim teknolojilerinde ilerlemenin tetikleyicisi olduğuna inandıklarını kaydediyor. Altay, oluşturdukları Ar-Ge biriminin dünyadaki en güçlü ilk 10 VolP Multimedya laboratuvarından biri olduğuna da dikkat çekiyor.

29 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
400 milyon dolarlık yazılım ihraç ettik

Son 7 yıllık süreçte, yıllık ortalama yüzde 25 büyüme başarısı göstererek, bugün 300 milyon doların üzerinde bir büyüklüğe ulaştık. Ar-Ge birimimizdeki mühendislerimizin geliştirdiği yazılımlarla son 10 yılda toplam 400 milyon dolarlık yazılım ihracatı gerçekleştirdik. Netaş gösterdiği performansla aynı zamanda 2012 yılı sonunda Türkiye’nin en hızlı büyüyen bilişim şirketi oldu.

2013 yılı da Netaş tarihinde önemli bir dönüm noktasını ifade ediyor. Zira Netaş olarak, bugüne kadar bilişim teknolojilerindeki her yenilikle birlikte kendimizi yenilemeyi, değişimi en hızlı şekilde özümseyip bilgi birikimimizle harmanlayarak yönetebilmeyi ve Türkiye için katma değer yaratmayı başardık.

Değişim ve inovasyondan güç alarak, “küresel sistem entegratörü” olma stratejimize de uygun bir hamleyle, son yıllarda yaşadığımız değişim ve gelişimi de destekler nitelikte, Kurtköy’deki yeni Genel Müdürlük ve Teknoloji Merkezimiz’e taşındık. Dünya çapında bir teknoloji şirketinin ihtiyaç duyacağı her türlü altyapı özelliklerine sahip yeni binamızın, Netaş’ın yaratıcı ve yenilikçi kimliğini çok doğru bir şekilde yansıttığı inancındayız.

Netaş’ın bu başarılarının altındaki en önemli neden nedir?
Netaş’ın bu başarısının arkasında, Ar-Ge biriminin sahip olduğu yetkinlikler kilit rol oynuyor. Bugün tamamen Türk mühendisinin becerisi ve gücüyle dünya ile yarışacak hatta dünyada öncü olacak çözümleri, öz kaynaklarımızla ve ülkemize katma değer yaratacak şekilde kendi bünyemizde geliştiriyoruz.

Sektörde fark yaratan bu yetkinliğimizi DNA’mıza işlemiş ve şirket kültürümüzün en önemli yapıtaşlarından birini oluşturan inovasyondan alıyoruz. Temel misyonumuz Türkiye için çalışmak ve vizyonumuz da, Türkiye’nin küresel teknoloji markası olmak...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.