Hedefimiz tasarruflu enerji

FG Wilson CEO'su Köksal Er ile 2012 planlarını konuştuk.

1.01.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hedefimiz tasarruflu enerji
Avrupa'nın en büyükjeneratör üreticisi FG Wilson, 1966 yılından bu yana dizel ve doğalgaz sektörlerinde hizmet veriyor. Şirket, 2005'ten beri de Türkiye pazarında. "Uzun süredir sektörde güvenilen marka olmamızın sebepleri var" diyen FG Wilson CEO'su Köksal Er, bunları ulaşılabilirlik, kaliteli proje ve mühendislik hizmetleri ve kesintisiz hizmet anlayışı olarak sıralıyor. 2012 hedeflerinin iddialı olduğunu söyleyen Er, "Kojenerasyon sistemlerini ve enerji sektörünü birleştirerek hem ürün hem enerji tedarikçisi olarak yola devam etmek istiyoruz" diyor. Enerji sektörünün çok hızlı geliştiğini belirten FG Wilson CEO'su Köksal Er ile 2012 planlarını konuştuk:

FG Wilson ne zamandan beri faaliyet gösteriyor? Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

- FG Wilson, 1966'dan berijeneratör üretiyor. Avrupa'nın en büyükjeneratör üreticisi olan FG Wilson, 100 ülkede faaliyet gösteriyor. Dizel ve doğalgaz sektörlerinde hizmet veriyoruz. 2005'ten beri Türkiye'de de varız. Lokomotif hedef sektörlerimiz; AVM, iş merkezi, otel, havalimanı, hastane ve rezidence projeler. Sizi rakiplerinizden ayıran özellikleriniz neler? FG Wilson, her zaman proje ve mühendislik hizmetleriyle ön planda oldu. Zorlu projelerde tercih edildi. Anahtar teslimi çözümler, kuvvetli proje ve mühendislik hizmeti gerektirir. Biz, karmaşık güç ihtiyaçlarının olduğu ve zorlu iklim koşullarının bulunduğu, kesintisizliğin önemli olduğu projelerde tercih ediliyoruz. Kimsenin cesaret edemediği yerlerde tereddütsüz yer almak için elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Tecrübemiz, güvenilir kadromuz ve güçlü altyapımızla karmaşık projelerde, işi en başından beri projelendirip dizayn ediyor, bütün üretim süreçlerinde müşteriye destek oluyoruz. Uzun süredir sektörde güvenilen marka olmamızın sebepleri var. Bunlar; ulaşılabilirlik, kaliteli proje ve mühendislik hizmetleri ve kesintisiz hizmet anlayışı.

2012'ye dönük hedefleriniz neler?

- Hedeflerimiz arasında yeni bölge müdürlükleri, konut tipijeneratör pazarı ve enerji yatırımları var. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da bulunan yerleşik yapımıza yeni bölgeler eklemek istiyoruz. Öncelik verdiğimiz bölgeler ise doğu ve güney illerimiz. Gelişen gayrimenkul piyasasıyla konut tipijeneratör segmentindeki ürünlerimizi de avantajlı şekilde piyasaya sunacağız. Özellikle konutlar için geliştirilen ses izolasyon sistemleriyle markamızın konut ve villalarda kullanımını artırmak istiyoruz. Enerji Kanunu'ndan ve EPDK'nın kurulmasından sonra enerji sektörünün gelişimi çok hızlandı. 2012 içinde enerji yatırımlarımızla ilgili çalışmalarımıza da başlayacağız. Kojenerasyon sistemlerini ve enerji sektörünü birleştirerek hem ürün hem enerji tedarikçisi olarak yola devam etmek istiyoruz. FG Wilson kojenerasyon sistemlerini ülke içinde uygun yerlere işletmeci olarak kurarak tasarruflu enerjiyi müşterilerimize finansman ihtiyacı doğurmadan sunmak, enerji piyasasındaki ana hedeflerimizden biri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz