Kozmetik

Cilt Bakımında Mucize Ürünler Kozmetik dünyasındaki ürünlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Cilt bakım kremleri ve anti-aging ürünler kategorisinde satın alma kararı vermek de giderek zorlaşı...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Kozmetik

Cilt Bakımında Mucize Ürünler

Kozmetik dünyasındaki ürünlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Cilt bakım kremleri ve anti-aging ürünler kategorisinde satın alma kararı vermek de giderek zorlaşıyor. Türkiye’ye yeni gelen ürünlerden biri de, çok uzaklardan, Latin Amerika’dan gelen Elicina. Guide Kozmetik tarafından Türkiye’ye getirilen Elıcına, ince çizgiler ve kırışıklık gibi yaşlanma etkileri, ameliyat izleri, çatlaklar, cilt bozuklukları, yara ve aknelere karşı etkili bir ürün. Salyangoz sıvısından elde edilen Elicina, dünyanın yedi harika yenileyici maddesini içeriğinde taşıyor. Cilt bakım endüstrisinde devrim yaratan Elicina, Şili’de bulunan salyangoz çiftliğinde, Bascunan Ailesi tarafından tamamen doğal ve hijyenik ortamda salyangozlara zarar vermeden elde ediliyor. 

Dünyada ilk defa Kolajen İnfüzyon Teknoloji Sistemi ile cildin en çok ihtiyacı olan kolajeni parçalamadan bütün halinde cilde vermeyi başaran, Amerikan Hydroderm ürünleri Türkiye'de de satışa sunuldu. Yapılan testler sonucu ürünün, 21 günde kırışıklıklarda yüzde 46’ya varan hafifleme sağladığı, 90 günlük kullanımda kırışıklık boyunda ve derinliğinde yüzde 63,5 oranında azalma yarattığı, cilt dokusunu onardığı ve ışıltısını yeniden kazandırdığı, cildin nem seviyesini artırdığı, cildi sıkılaştırdığı ve erken yaşlanmayı durdurduğu kanıtlanmış.

Santoder de denizden gelen özlerle geliştirdiği Santoder Classic ve Santoder Timeless adlı ürünlerini Türkiye’de piyasaya sundu. Bu ürünler, genel cilt sağlığının korunmasına, cildin kalitesinin artmasına, cildin protein yapısının kuvvetlenmesine ve yaşlanma sürecinin hızının azalmasına yardımcı oluyor. Deri katmanlarında zamanın yaptığı hasarın azalmasına yardımcı olan Santoder Timeless ile mimik çizgilerini hafifletip, derin kırışıklık riskinin azalmasına yardımcı olan Santoder Classic 60 kapsüllük kutularda satışa sunuluyor. 

Meyveli Kozmetikler

Fransa’nın ünlü doğal kozmetik markası Durance en Provence, sağlıklı bir cilt için taze meyve özleri ile üretilmiş cilt bakım ürünleri sunuyor. 4 ayrı meyvenin (şeftali, portakal, incir, üzüm) özleri ile üretilen Durance en Provence meyve grubu ürün gamında gündüz vücut kremi, tonik, vücut losyonu, ölü deri arındırıcı şeker, banyo köpüğü, duş jeli ve sabun bulunuyor.

Pız Buın’den Yeni Güneş Kremi
Güneş ürünleri sektörünün önde gelen isimlerinden Piz Buin, yeni ürünü “1 Day Long” ile sezona iddialı bir giriş yapıyor. Tek uygulama ile saatler boyu koruma sağlayan bu yeni ürün, hiçbir endişe duymadan güneş altında uzun zaman geçirebilmemizi sağlıyor. Işığa dayanıklı filtreleri sayesinde tere, suya, havlu ile kurulamaya, hatta sabunsuz duşa bile dayanıklı olan ürün, altı saate kadar koruma sağlıyor. 

Erkeklere Özel Şampuan
Yağ bezlerinin aşırı yağ salgılaması sonucu oluşan “sebore” durumunu engelleyerek yeniden dengeleyen J.F. Lazartigue For Men Rebalancing Shampoo For Frequent Use, erkeklerin en büyük saç problemlerinden biri olan yağlanmaya karşı etkili bir çözüm sunuyor. Denizden gelen iz elementlerinin oluşturduğu konsantresi sayesinde saçı ideal yağ dengesine kavuşturuyor ve saçları dengelerken, gereksinimleri yeniden sağlanmış, kararlı bir dokunun gelişmesine yardımcı oluyor.
 
Flormar’dan Dore Ürünler
Pudra, allık, top allık, far, ruj ve ojeden oluşan FlorMar’ın 2006 yazına özel, dore tonlarındaki sıcak serisi yazın bronzlaşan tenlere parlaklık katıyor. Sıcak serisinde yer alan ürünlerden FlorMar Terracotta Pudra, özel formülüyle cilde doğal ve etkileyici bir görünüm sağlarken, sedefli renkleri ile ışıltılı ve bronz bir ten görünümü kazandırıyor. Fiyatı ise 17 YTL.

Partiye Gitmeden Önce
Egos’un saç şekillendirici ürünlerine yeni bir jöle daha katıldı: Egos Party Shine saç jölesi. Egos Party Shine saç jölesi, saçların uzun süreli ve kalıcı şekil almasının yanı sıra, içindeki parlak pullar ile ışıltılı bir görünüm veriyor. İçeriğindeki Provitamin B5 ile saçları besliyor ve güçlendiriyor, vitamin PP ile saçlara canlılık katıyor.
 
Selin Parfümlü Kolonya Serisi
Selin Moments, ıslak mendilden sonra parfümlü kolonya serisini de pazara sundu.
Gül Bahçesi, Yağmur Sonrası ve Mavi Yolculuk olmak üzere üç farklı çeşidi bulunan Selin Moments, gün içinde ihtiyaç duyulan canlılık, tazelik ve ferahlığı sağlıyor,  yumuşak formülüyle cildin hassas dengesini koruyor. 70 derece alkol içeriği sayesinde temizlik ve hijyen sağlayan Selin Moments, dermatolojik olarak da test edildi.

Proteinli Hayat Şampuan
Temizlik ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Hayat Kimya, şimdi de kozmetik sektörüne girdi. Hayat Proteinli Şampuan’ın içindeki doğal onarıcılar, dış etkenlerden yıpranan saç telini kaplayarak onarıyor ve güçlendiriyor. Ürünün, normal saçlar, sık yıkanan saçlar, kuru ve boyalı saçlar, kepek sorunu yaşayan saçlar ve ince telli saçlar için çeşitleri bulunuyor. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz