Krizde büyüdük, hedef 3 milyar dolar

Yıldırım Holding Genel Müdürü Yüksel Yıldırım, yeni dönemde nereye yol aldıklarını anlattı.

1.02.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Krizde büyüdük, hedef 3 milyar dolar


"BİRİMİZ GAZDA, BİRİMİZ FRENDE, BİRİMİZ DE DİREKSİYONDA"
GÖREV PAYLAŞIMI

Ağabeyim Ali Rıza Yıldırım çok iyi bir tüccar. Finans ona bağlı gidiyor. Benim yurtdışından getirdiğim projelerin onayını o veriyor. Diğer kardeşim Mehmet Yıldırım da ağırlıklı olarak madencilik operasyonlarını yürütüyor. Resmi dairelerle, bürokrasiyle ilgili işler onda. İki kardeşim İngilizce bilmediği için ticaretle iç piyasadaki işlerle uğraşıyorlar.
YURTDIŞINDA TANINIRIM
Bense burada hiçbir malın satışıyla, lojistiğiyle uğraşmam. Ben yurtdışında tanınırım. Bizde böyle güzel bir paylaşım var. Hepimiz farklı açılardan bakıyoruz. Birimiz gaz, birimiz fren, birimiz direksiyonda kombine bir yönetim oluşturuyoruz. Tabii ki son 4 yıldaki yatırımlarımız daha çok yurtdışına kaydığı için benim sorumluluklarım artmış durumda.
8 AY SEYAHATTEYİM
1 milyar doların üzerinde bir yurtdışı yatırımımız var. Bunları iyi kontrol etmemiz lazım ki sağlıklı dönüşler olsun. Pazarlar çok kötü bir kriz döneminde bilhassa Avrupa. Onun için aşırı seyahat yapıyorum. 6-8 ay sürekli yurtdışı seyahatlerindeyim. Yatırımları kendi gözümle gidip görüyorum. Bu nedenle Türkiye’de fazla kalamıyorum, piyasanın önüne fazla çıkmıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz