Not artarsa endeks 100.000 olur

Ak Yatırım Genel Müdürü Attila Penbeci, sorularımızı yanıtladı.

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Not artarsa endeks 100.000 olur

YURTDIŞI PİYASALARA AÇILIN
Türk yatırımcısı artık daha global bakmaya başladı ve getiriyi farklı piyasalarda aramaya başladı, Biz de buna yönelik olarak TradeAll (Hepsini al-sat) markası altında bir platform geliştirdik, SPK'dan yetki belgesi alma aşamasındayız, Sürecin mayıs ayı ortalarına kadar tamamlanmasını umuyoruz, TradeAll platformuyla yatırımcılar uluslararası piyasalara ulaşabilecek, Kendi pozisyonlarını hedge edebilecek.

AK YATIRIM DAN HİSSE ÖNERİLERİ
Türkiye'de bankacılık sektörünün ilk çeyrekteki yüksek kârlılığını, ikinci çeyreğe de taşıması bekleniyor. Yine iç talebe dayalı büyümeyle birlikte, buradan olumlu etkilenecek hisse senetlerinden oluşan bir portföy oluşturulabilir. Ak Portföy'ün model portföy önerisinde de bu hisse senetleri oluşuyor. Bu hisse senetleri; Alarko Holding, Çimsa, Halkbank, iş Bankası C,Selçuk Ecza, Tekfen Holding, Teknosa, Türk Telekom, Turkcell ve THY,

BES sahiplerine 5 kritik öneri
1- Günlük trendlerden bağımsız olarak hisse senedi oranının BES fonlarında minimum yüzde 35’lerde olması gerekir.
2- BES fonlarında likit fonlar neden var anlamıyorum. Yatırımcı, BES portföyünde likit fon tutmasın.
3- Yatırımcı, getirisinden memnun değilse, emeklilik şirketlerini ve dolayısıyla portföy yönetim şirketlerini değiştirebilir.
4- Emeklilik fonu sahipleri fonlarını hemen bozdurmasın, çünkü yüzde 25 kamu desteği, belli sürelerde tutulması halinde kademeli olarak veriliyor.
5- BES fonları emeklilikte BES katılımcısına önemli rahatlık sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz