O ödülü unutamam

Türkiye'nin önde gelen iş insanlarına, şimdiye kadar aldıkları ödüller içinden en unutamadıklarını sorduk...

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
O ödülü unutamam



"KSS PROJEMİZE VERİLEN ÖDÜL ÇOK DEĞERLİ"
IBM TÜRK GENEL MÜDÜRÜ Michel Charouk
NASIL KAZANDIK?

"IBM'in her alanda aldığı pek çok ödül var. Bunlar arasında bizim için en değerli olanlardan biri kurumsal sosyal sorumluluk projelerimize verilen ödüller. 2010'da IBM Türk'ün Mersin, Gaziantep ve Malatya'da gerçekleştirdiği "Kurumsal Hizmet Gücü" projesi ödüle layık görüldü. Bu projelerimiz 2011 yılında Kayseri ve Hatay gibi şehirleri de kapsayarak devam etti. 2012 yılının ikinci yarısında yeni bir şehirde devam edecek.
KİMDEN ALDIK?
Bu ödül, şehirlerin gelişimini teşvik etmek açısından değerli. Bu ödülü Özel Sektör Gönüllüler Derneği'nden aldık. İnsanın bilgi ve birikimlerini paylaşması ve katkı yapabildiğini görmesi en paha biçilemez duygulardan biri. Öte yandan dünyanın birçok yerinden farklı uzmanlık alanlarına sahip kişilerle, bambaşka kültüre sahip bir ülkede çalışmanın iyi bir tecrübe olduğunu düşünüyorum
GURUR VERİCİ
IBM, 2007'de Kurumsal Hizmet Gücü adında bu gönüllü hizmet programını oluşturdu. Program dahilinde, farklı ülkelerden ve iş birimlerinden gelen IBM çalışanları, kendi uzmanlık alanlarındaki yetkinliklerini, dünyanın dört bir yanındaki STK'larla 'gönüllü' olarak paylaşıyor. Yani en değerli kaynağımızı, insan kaynağımızı toplumsal gelişim için seferber ediyoruz. Gerek şahsım gerekse şirket açısından sağladığı gurur ve tatmin son derece büyük."

ŞANKAYA'NIN BOL ÖDÜLLÜ GECESİ
Yeşim Tekstil CEO'su Şenol Şankaya da Erkan Akdemir gibi aynı gece birden fazla ödül alan isimlerden. "Şimdiye kadar birçok alanda farklı birçok ödül aldık" diyen Şankaya, devam ediyor: "Aldığımız ödüllerin hepsi bizim için çok değerli. Ama 2004 yılında Ekonomist Dergisi'nin Anadolu şirketleri arasında yaptığı 'Anadolu Kaplanları' ödül töreninde aynı gece 3 ödül birden almıştık. İstihdam ve ciroda birinci olmuş, en büyük şirket sıralamasında da 5'inci sırada yer almıştık. O geceki ödül mutluluğumuz unutulmazdı. Ancak global arenada aldığımız ödüllerin bizim için ayrı bir önemi var. Çünkü ihracat yapan bir şirketiz. 2007'de Nike Türkiye Ofisi'nin tüm tedarikçileri arasında yaptığı değerlendirmede, 'Yalın Kültürünü Tüm Fabrikaya En İyi Yayan Fabrika Ödülü'nü ve 'Agility Award' ödülünü almak bizim için önemliydi. Yine 2011'de Burberry'den de etik ticaret anlayışı ve marka ismini koruma konusunda yaptığımız faaliyetler, çevre, sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalar ve insana verdiğimiz değerden ötürü '2011 Protect Award' ödülüne layık görüldük."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz