Üç yılda ortanın lideri olacağız

Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Varol Civil, birleşme sürecini ve yeni ajandasını Capital'e anlattı.

1.04.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Üç yılda ortanın lideri olacağız


2012,EKİNİ BİÇME YILIMIZ
YABANCILAR GELİR Mİ?

Burası cazip bir pazar olduğu için her an Türkiye'ye yabancı bir oyuncu girebilir. Sonuçta bir arz talep ve fiyat meselesi.
AVRUPA'DA FIRSAT VAR MI?
Fırsatlar vardır. Bazı bankalar açıklama da yaptı ama ben Türkiye'de önemli bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bence Türk bankaları çevre ülkelerde olmalı. Varsa fırsatlar değerlendirilmeli.
SATIN ALMA VAR MI?
Bizim ajandamızda yok. Biliyorsunuz Kosova'da bir banka kurduk. Hatta 3 yaşına girdi. Tabii Kosova küçük bir piyasa. Ama 2022 tane şubesi olan, etkili bir banka oldu.
YENİ BİR ŞİRKET OLUR MU?
Yok olmaz. Yeter bu kadar. Bizim iştiraklerimizin payları oldukça kuvvetli. Banka dışında yatırım ve portföy şirketlerimiz de birleşti. Aracı kurumlar arasında tEb Yatırım 4'üncü, TEB Faktoring ihracat faktoringde 1 'inci, toplam faktoringde 3'üncü sıradadır. Portföy yönetimi şirketimizle 6'ncı sıradayız ama bazı fonlarda da oldukça büyük ve iyi pazar payına sahibiz. BNP ile beraber ortak olduğumuz TEB Arval adında bir kiralama şirketimiz var. Bunlar yeterli. Önemli olan bu birleşmenin 1+1=3 ya da daha fazlasını yapmak için çalışmak, bunun meyvelerini almak. Artık bu yıl bizim ekini biçme yılımız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz