30 milyon kişiye ulaştık

“Bu reklam filminin verdiği motivasyon ve moral parkeye de taşınarak önemli maçların kazanılmasına yardımcı oldu”

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
30 milyon kişiye ulaştık
SAMİMİYET DUYGUSU
Anadolu Efes’in “Senden Daha Güzel” reklam çalışması, hiç kuşkusuz son dönemde yapılan en başarılı kampanyalardan biri oldu. Anadolu Efes takımından habersiz olarak çekilen kampanyanın en etkileyici taraflarından biri de yarattığı samimiyet duygusuydu.
GERİ DÖNÜŞ
Bu çok ses getiren reklam kampanyasının markaya nasıl geri dönüşler sağladığını öğrenmek için Efes Türkiye Tüketici Etkileşimi Grup Müdürü Emre Topsakaloğlu ile görüştüm. Topsakaloğlu, çok kalabalık bir ekiple ve büyük bir titizlikle hazırlanan çalışmanın, ilk olarak dijital ortamda yayınlandığını ve hızla yayıldığını söylüyor.
DİJİTAL PAYLAŞIM
“Film, sosyal medyada ilk 3 günde 80 binden fazla paylaşılırken bunların yüzde 85’inden olumlu tepki aldı. Film dijital ortamda toplamda 5 milyondan fazla kişiye ulaşırken, ilk iki hafta boyunca Youtube’da önerilen videolarda birinci sırada kaldı. Ayrıca yazılı basında 60 ve TV’lerde 120 habere konu oldu ve toplamda 30 milyonluk bir erişim sağladı” diyor.
OYUNCUYA MORAL
Kampanyanın oyuncuları için moral olduğunu ifade ederken, seyirciyle de duygusal bağlarını güçlendirdiğinin altını çiziyor. Topsakaloğlu, “Bu reklam filminin verdiği motivasyon ve moral parkeye de taşınarak önemli maçların kazanılmasına yardımcı oldu” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz