Alanımı genişletmek arzusundayım

Göknar, “Buraya kendi deneyimimi aktarmak ve yeni kazanımlarla kendimi geliştirmek hedefindeyim. "

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Alanımı genişletmek arzusundayım
PINAR GOKNAR / HP TÜRKİYE FINANS DİREKTÖRÜ
Pınar Göknar, finans sektöründe son 10 yılı uluslararası şirketlerde olmak üzere toplam 18 yıllık tecrübeye sahip. İş hayatı boyunca sadece finans alanında değil aynı zamanda mali işler çatısı altında İK, BT ve idari işler alanlarında da sorumluluklar taşıdı ve deneyim edindi. Göknar, geçen yılların ardından öğrendiği önemli bir konuyu şöyle ifade ediyor: “Uluslararası şirketlerde yönetici olarak çalışmak, işinizi çok iyi bilmenizin yanında ekip ve ilişki yönetimi gibi becerileri de taşımanızı gerektiriyor."

Göknar, 2 aydır ise HP Türkiye'nin finans direktörü, HP Türkiye'de uzun yıllar çalışmak istediğini ifade eden Göknar, “Buraya kendi deneyimimi aktarmak ve yeni kazanımlarla kendimi geliştirmek hedefindeyim. Henüz HP'de 2 ay oldu ve bunları söylemek için çok erken, ancak ileride bölgesel sorumluluklar alarak yöneticilik alanımı genişletmek arzusundayım" diyor. Göknar, yeni görevinde temel hedefinin HP Türkiye'deki finansal süreç ve uygulamaların regülasyonlara uygun olarak en verimli şekilde yürütmek olduğunu belirtiyor.

Göknar, özellikle yeni sistem kuruluşları, finansal ve operasyonel süreçlerin hayata geçirilmesi konularında edindiği başarıların bilgi işlem ve teknoloji alanında da kendisini ileriye götüreceğini düşünüyor. Ajandasının en önemli iki projesini ise şöyle anlatıyor: “Bu projelerden biriyle mevcut finansal süreçlerin ve görev tanımlarının incelenmesi, iyileştirilmesi ve verimliliğin artırılması hedefleniyor. ikinci projemizse Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan elektronik belge düzenlemelerine kanunda belirtilen süreler dahilinde şirketimizin uyumunu sağlamak."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz