Anadolu Efes'in turizme desteği

Anadolu Efes, “Gelecek Turizmde” adını verdiği bir çatı altında, 2007 yılından bu yana başarılı projelerin gerçekleşmesine destek veriyor.

1.04.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Anadolu Efes'in turizme desteği
5 BİN KİŞİYE EĞİTİM
Anadolu Efes Genel Müdürü T. Altuğ Aksoy’un verdiği bilgiye göre 5 yıl içinde 27 ilde Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte verilen turizm eğitimlerinden 5 bin kişi faydalanmış. Eğitimler sonucunda 9 adet yerel dernek kurulmuş.

ÇORUH VADİSİNE KATKI
Anadolu Efes, ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle 5 yıldır Doğu Anadolu Turizm Geliştirme projesini yürütüyor. Proje kapsamında, Çoruh Vadisi’nde turizmin gelişmesine katkı sağlanması için bölgenin turizm envanteri çıkarılmış. 20’den fazla ev pansiyonu kurulan, yatak kapasitesi 150’ye çıkan bölgede turizme hizmet eden 3 yeni sivil toplum örgütü kurulmuş.

Anadolu Efes’in çalışmaları 2013 yılında da tam gaz devam ediyor. Sürdürülebilir turizm destek fonu, yerel ürün geliştirme, sürdürülebilir yaşam alanları oluşturma gibi konulardaki projelere destek olacak, Tarımsal, kırsal, ekolojik ve kültür turizmine yönelik faaliyetler yürütmek, gelir getirici araçlar ve yeni işgücü yaratmak, yerel alanda kapasite geliştirmek gibi amaçlara hizmet edecek projeler de ilgi alanında olacak. Başvurular, Gelecekturizmde.com web sitesi üzerinden alınacak. Anadolu Efes, fon sağlamanın yanı sıra projenin özelliğine göre danışmanlık ve eğitim olanağı da sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz