Değişim sürecinin liderlerinden biriyim

"Türkiye'de sürdürülebilir büyüme için iş modelimizi değiştirdik, modelin sağlıklı işlemesi için çalışıyoruz."

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Değişim sürecinin liderlerinden biriyim
HAKAN ÖNEL / ABDİ İBRAHİM İLAÇ İK DİREKTÖRÜ
Hakan Önel, gerçekten çok önemli bir İK yöneticisi. Özellikle Koç Holding ve Birmot'ta edindiği deneyimler, bugün onu bulunduğu pozisyona taşıdı, Önel, hızla büyüyen Abdi İbrahim'in yurtiçi ve yurtdışında yer alan tüm ilaç şirketlerinin insan kaynakları direktörü. Aynı zamanda şirketin icra kurulu üyesi olarak stratejik karar mekanizmasının içinde yer alıyor.

Abdi İbrahim İlaç'ın 2011 yılında 2021 stratejisini hazırladığını ifade eden Önel, şirkette her bölümün ve İK ekibinin en önemli önceliğinin bu hedeflerin gerçekleşmesi olduğunu söylüyor. Bu amaçla 3 yıldır birçok yeni projeyi hayata geçirdiklerini belirten Önel, kariyer hedefini şöyle paylaşıyor:

“Tüm deneyimlerim bana şu anda Abdi İbrahim İlaç'taki görevimde, değişim sürecini yöneten liderlerden biri olmama olanak sağlıyor. İlaç sektörünün dinamikleri ve Abdi İbrahim'in büyüme hedefleri, birçok değişim konusunu gündeme getiriyor.
Yurtdışında şirket satın almaları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Türkiye'de sürdürülebilir büyüme için iş modelimizi değiştirdik, modelin sağlıklı işlemesi için çalışıyoruz.

Tüm bu değişim dinamiklerini yönlendiren ekipte yer almak beni mutlu ediyor ve iş tatmini sağlıyor. Hedefim bu yolda devam etmek." Önel, şöyle devam ediyor: “Lokal kültürümüzün güçlü özelliklerini tanımlıyoruz, Sonra da bu güçlü özelliklerimizi aktarabilmek için bulunduğumuz her ülkenin kültürünü değerlendirerek ülkeye özel aksiyon planları hazırlıyor ve gerçekleştiriyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz