Diversey'den hijyene büyük katkı

Beyaz Zambak ve Beyaz Yıldız Projesi ile Diversey hijyene büyük katkı sağlıyor

1.10.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Diversey'den hijyene büyük katkı

PROFESYONEL HİJYEN PAZARI

Türkiye profesyonel hijyen pazarı yaklaşık 600 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahip. Pazarın büyümesine en büyük katkı Diversey'den geliyor. Bugüne kadar Türkiye'ye yaklaşık 200 milyon dolar civarında yatırım yapmış olan kuruluşun, 175 ülkede satış operasyonu var. Diversey konaklama sektörüne, temizlik firmalarına, restoranlara, yemek şirketlerine, hastane ve sağlık kurumlarına, okullara ve ofislere, gıda ve içecek üretim tesislerine hizmet veriyor. Ürün gamı çok geniş. Gıda güvenliği, mutfak hijyeni, çamaşır hijyeni, kişisel hijyen, yer bakım ürünleri, makine ve sistemleri, kağıt ürünleri gibi geniş bir yelpazenin tedarikçisi durumunda.

GIDA İŞLETMELERİ İÇİN BEYAZ ZAMBAK

Ürün ve hizmetlerin yanı sıra, önemli sosyal sorumluluk projelerine de destek veren Diversey, gıda güvenliği konusunda belediyelerle işbirliği yaparak gıda sunan tesislerin hijyen kalitesini artırmak için eğitimler düzenliyor. 2004'te başlatılan Beyaz Zambak projesi Beyoğlu, Bursa ve Didim'de uygulanıyor ve dünyada birçok ülke tarafından örnek alınıyor.

TURİZMDE 37 İŞLETME BEYAZ YILDIZ ALDI
TÜROFED tarafından hazırlanan ve Diversey'nin desteği ile hayata geçirilen "Beyaz Yıldız Projesi" ise turistik işletmelerde kaynak kullanım verimliliğini artırıyor. Atıkların zararının azaltılmasına yardımcı oluyor. Diversey'nin stratejik iş birimi Diversey Consulting tarafından yapılan denetimler sonunda 37 işletme uluslararası çevre standartlarını karşılayarak "Beyaz Yıldız Sertifikası" almaya hak kazanmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz