Düğmeye bastık hızlı büyüyeceğiz

Erol Kaynar, son bir yıldır gruba önemli bir dönüşüm yaşatmanın hazırlıkları içinde.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Düğmeye bastık hızlı büyüyeceğiz
EROL KAYNAR / Eksen Group Yönetim Kurulu Başkanı
Erol Kaynar, eğlence sektörünün duayen isimlerinden. 40 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteriyor. Birçok işletmeye hayat veren Kaynar, bugün yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Eksen Group çatısı altında Sortie Club, Salomanje, Limoncello, Cento per Cento, Kalamata ve Ghetto'da toplam 500 çalışan ile 17 milyon dolarlık bir ciro yaratıyor. Uzun yıllardır sektörde hep adımlarını sağlam atarak ilerleyen Kaynar, son bir yıldır gruba önemli bir dönüşüm yaşatmanın hazırlıkları içinde. Bu dönüşüm kapsamında gruba profesyonel yöneticiler atayan ve altyapı olarak da daha büyük adımlar atmak konusunda kritik hamleler gerçekleştiren Kaynar, “Büyüme planlarımızı yaptık, Bundan sonra var olan konseptlerimizi çoğaltacağız. Düğmeye bastık, birkaç tane anlaşmayı yapmak üzereyiz, Eski ama genç, atılımlara hazır bir şirketiz. Bundan sonraki büyümemiz geçtiğimiz yıllarla karşılaştırılmayacak kadar yüksek olacak” diyor. Eksen Group'u büyütecek ilk anlaşmalardan biri. Fransız Fauchon'un Türkiye'ye getirilmesi, Bir yıllık bir görüşmenin sonrasında markayı Türkiye'ye getirmeyi başardıklarını belirten Kaynar, “5 yıl içinde minimum 4 şube açacağız. Farklı yeni restoranlar ve konseptler de olabilir” diye konuşuyor.

Bugüne kadar büyümede hep temkinli hareket eden Eksen Group'un şimdi büyümede hızlanma kararı almasında, sektörün geldiği konum etkili olmuş görünüyor. Türkiye'de yiyecek içecek ve eğlence sektörünün Avrupa düzeyinin bile üstüne çıktığını ifade eden Kaynar, son dönemde büyük grupların bu alanda yatırım yapmasıyla sektörün cazibesinin arttığını söylüyor. “Böyle olunca sektöre yatırım yapan fonlar da otaya çıkmaya başladı, Sektörün geleceği oldukça parlak görünüyor” diyor.

Eksen Group'a da çok sayıda fondan satın alma ve ortaklık teklifi gelmiş. Ancak Kaynar, şimdilik kendi kaynaklarıyla ilerlemek taraftarı, Bu konudaki yaklaşımını şöyle anlatıyor: “Biz ölçek olarak bir yere kadar geldik, Hala gelişimini devam ettiren ve atılım içinde olan bir grubuz. Büyüyoruz, özkaynaklarımızla büyürken kendimize yetiyoruz. Ortaklığı belli hedeflerimizi gerçekleştirdikten sonra düşünebiliriz.”

DOĞUŞ’UN VARLIĞI MUTLU EDİYOR
Sektörün en eski isimlerinden biri olarak Erol Kaynar, son 10 yılda eğlence sektöründe kurumsallaşma yönünde ciddi adımlar atıldığını anlatıyor. Bu adımların kendilerini nasıl etkilediğine yönelik görüşlerini, “Eskiden bu işi yapanlar çok itibar görmezdi. Şimdi Doğuş Grubu gibi büyük gruplar bu işin içinde, Bundan mutlu oluyorum. En azından benimle aynı işi yapan müthiş bir grup var. Bu durum pazarın kalitesini artırıyor, geliştiriyor. profesyonelleştiriyor. Rakip olarak çok iyi bir grup sizinle yarışıyor” sözleriyle dile getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz