Dünya sorunlarını çözecek fikirler aranıyor

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nde bu yıl yine pek çok önemli yenilik var.

1.04.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Dünya sorunlarını çözecek fikirler aranıyor
Bu yıl 59'uncusu 17-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali", dünyanın dört bir yanından 10 binden fazla iletişim, pazarlama ve reklam profesyonelini bir araya getiren alanında en büyük küresel organizasyon olma özelliğini taşıyor.

FESTİVALDE BU YILIN YENİ PROGRAMI

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nde bu yıl yine pek çok önemli yenilik var. Dünyanın en büyük hayır kuruluşu olan Bill&Melinda Gates Vakfı'yla birlikte küresel sorunlara çözüm getirecek yaratıcı fikirler arayacak olan Grand Challenges Explorations programı bunlardan birisi. Tüm iletişimcileri dünya çapındaki bir sorunu çözecek fikirler bulmaya çağıran yarışma, katılımcılardan bir yardımın gerçek hikayesini yeni ve gelişimci bir şekilde anlatmalarını talep ediyor.

DÜNYA SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞI
Cannes Lions CEO'su Philip Thomas, proje konusundaki heyecanını şu cümlelerle dile getiriyor: "Komitemizin böyle bir yaratıcılığı global bir problemi sadece iki parçalık A4 kağıdı üzerinde açıklanmış, bir yaratıcı fikirle çözdüğünü hayal edebiliyor musunuz? Mükemmel bir fikrin ortaya çıktığını ve bunun endüstrideki en iyi düşünürler tarafından geliştirildiğini ve ayrıca bu fikri gerçekleştirebilecek paranın olduğunu düşünün."

ŞAMPİYONU NELER BEKLİYOR?

Kampanyanın ödülleri de büyük. Kazananlardan 10 kişi düşüncelerini geliştirmek için 100 bin dolar ödül alabilecek. Ayrıca Cannes Lions 2011'in Grand Prix kazananlarından danışmanlık alma fırsatına sahip olacak. Başarılı projeler, daha sonra ek olarak bir milyon dolarlık bütçeden fikirlerini gerçekleştirmek için yararlanabilecekler.

TÜRKİYE'DEKİ "GENÇ ASLANLAR' IN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
Cannes Lions'un Genç Aslanlar yarışmasının Türkiye elemeleri 6-7 Nisan'da Akmerkez sponsorluğunda gerçekleşecek. Festivalin Türkiye temsilcisi Doğan Burda ve Reklamcılık Vakfı organizasyonunda düzenlenecek olan yarışmada birinciler Cannes'da Türkiye'yi temsil edecek. Her ülkede saygın basın ve medya kuruluşları ile reklam filmi distribütörleri tarafından temsil edilen Cannes Lions'un Türkiye temsilciliğini Doğan Burda yürütüyor. Doğan Burda, Cannes Lions'ı Türkiye'de tanıtma, Türkiye'yi de festivalde tanıtma misyonu çerçevesinde bir dizi etkinlik düzenliyor.Yarışmanın sonunda, birinci gelen ekiplerden sekiz kişi 17-23 Haziran'da Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivaline Akmerkez'in sponsorluğunda Doğan Burda'nın davetlisi olarak katılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz