Hedefinde dünya seçkinleri var

"Dünya çapındaki gayrimenkul projelerine örnek olacak lüks projeler hayata geçireceğiz”

1.02.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hedefinde dünya seçkinleri var
VEDAT AŞÇI / ASTAŞ HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İnşaat sektöründe talep, iyi markalar tarafından işletilen, iyi lokasyonu olan niş projelere kayıyor, Astaş Holding patronu Vedat Aşçı da inşaat projelerinde son dönemde bu tür projelere odaklanmış durumda. Fazla sayıda proje değil, markalı ve niş projeler hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten Aşçı. "Bunun için de değerli arazileri takip ediyoruz. Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski projemizi, 2012 Aralık ayında hizmete açtık. Mandarin Oriental, Bodrum Otel ve Tatil Evleri projemizin inşaatı devam ediyor, Ayrıca geçtiğimiz yaz Kuruçeşme Arena arazisini satın alarak Mandarin Oriental Hotel Group ile işbirliği yaptık. 15 bin metrekare arazi üzerinde Boğaz siluetine uygun, 3 katlı, 150 odalı dünyanın en lüks otellerinden birini hayata geçireceğiz. Bu projenin SPA'sı, dünyaca ünlü restoranları, aşçıları ve özel davetler için mekanlarıyla benzersiz bir proje olacağını söyleyebilirim” diyor. Astaş Holding, bugüne kadar 2 milyar 250 milyon dolarlık gayrimenkul projesi hayata geçirdi. Markalı ve lüks rezidans, ofis, otel ve niş gayrimenkul yatırımlarıyla sofistike beklentilere cevap verdiklerini ifade eden Aşçı, Astaş Holding olarak önümüzdeki 5 yıl içinde 5 milyar dolara ulaşacak projeler geliştireceklerini söylüyor. "Böylelikle doğrudan 3 bin kişiye, dolaylı olarak da 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız” diye konuşuyor. Bugünlerde Aşçı'nın gündeminde Avrupa ve Körfez Ülkeleri öncelikli olmak üzere dünya çapındaki seçkin aileler için projeler geliştirmek var, Özellikle Etiler, Ulus ve Beşiktaş bölgesinde ayrıcalıklı projeler geliştirmeyi planlıyor. "Dünya çapındaki gayrimenkul projelerine örnek olacak lüks projeler hayata geçireceğiz” diyor.

“FİYATLAR YÜKSELECEK”

Vedat Aşçı'ya göre İstanbul'da merkezde ve iyi lokasyonlarda hala yeterince proje yok. Bu nedenle arzın talebe yetmediğini belirten Aşçı, şöyle devam ediyor: "Bu da iyi mülklerde değer artışını tetikliyor. Yerli veya
yabancı, iş dünyasının bölgede olmak için oluşturduğu talebe bağlı olarak da fiyatlar, özellikle İstanbul'un merkezinde arttı. Fiyatların İstanbul'un merkezinde daha da yükseleceğini düşünüyorum, Zira İstanbul bugün dünyanın en önemli metropollerinden biri, Dünyanın gözü burada.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz