İnşaat sektörünün ilk sürdürebilirlik raporu

Yüksel İnşaat, "Dünya'nın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhitlik Firması" listesinde ilk 100 firma arasında yer alıyor.

1.02.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İnşaat sektörünün ilk sürdürebilirlik raporu
DÜNYA ÇAPINDA İLK 100 ARASINDA
Yüksel İnşaat, dünyanın önde gelen inşaat sektörü dergisi Engineering News Record tarafından hazırlanan "Dünya'nın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhitlik Firması" listesinde ilk 100 firma arasında yer alıyor. Kazakistan, Afganistan, Suudi Arabistan, Özbekistan Gürcistan, Ukrayna, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Ürdün, Libya ve Irak gibi zor coğrafyalarda önemli altyapı ve inşaat projeleri üstleniyor.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ İLK RAPOR
Geçtiğimiz günlerde görüştüğüm, Yüksel Holding Genel Koordinatörü Tuna Aksel, kuruluşun hazırladığı "Yükselebilirlik Raporu" hakkında bilgi verdi. Rapor 2011 Ekim ayında yayınlanmış. Uluslararası raporlama standardı Küresel Raporlama Girişimi (GRI- Global Reporting Initiative) İlkeleri kapsamında C+ uygulama seviyesi ve 2006'da imzaladığı Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi gerekliliklerine uygun olarak oluşturulmuş. "Yükselebilirlik" inşaat sektöründe GRI İlkelerine uyumlu ilk sürdürülebilirlik raporu olduğu için önemli.

RAPORUN KAPSAMINDA NELER VAR?

"Yükselebilirlik Raporu", grubun genel yapısı, finansal performansı, istihdam verileri ve faaliyet gösterilen
ülkelerdeki konumlarının yanı sıra Yüksel Holding'in çalışan gönüllülüğü, eğitim destekleri, çevresel ve sosyal konulardaki projeleri hakkında da bilgi veriyor. Projeler arasında inşaat sektöründe ilk defa karbon ayak izi ölçüm çalışmalarına başlanması, çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları, proje alanlarındaki biyoçeşitlilik dengesinin korunmasına ve enerji verimliliğine gösterilen hassasiyet öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz