Kişisel bakım alışkanlıklarımız yetersiz

Şükrü Dinçer’den ve The Future Laboratory CEO’su Chris Sanderson’dan kişisel bakım sektörü hakkında bilgi aldım.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kişisel bakım alışkanlıklarımız yetersiz
Geçtiğimiz ay Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım, Pazarlama Başkan Yardımcısı Şükrü Dinçer’den ve The Future Laboratory CEO’su Chris Sanderson’dan kişisel bakım sektörü hakkında bilgi aldım. Kişisel bakım pazarı dünyada 240 milyar Euro’luk bir hacme erişmiş durumda. Türkiye’de pazar henüz 2 milyar Euro civarında. Dolayısıyla gidecek çok yolumuz var.

DİŞ BAKIMINDA SINIFTA KALDIK
Ülkemizdeki kişisel bakım alışkanlıkları gelişmiş ülkelerin çok gerisinde. Pazarda çok fazla ürün var. Tüketicilerin ürünlere karşı sadakati düşük. Diş bakımıyla ilgili rakamlar özellikle çok kaygılandırıcı. Ülkemizdeki her üç kişiden bir tanesi dişlerini günde bir kez bile fırçalamıyor. Bunun sonucunda, ülkemizin DMF endeksi yani ağızdaki çürük, eksik ve dolgulu diş oranı 5,2 gibi çok yüksek bir noktaya gelmiş durumda. (Bu rakam Avrupa’da sadece 1,4 -1,6 arasında)

SİGNAL'İN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Signal, Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) ve Türk Diş Hekimleri Birliği ile “Ağzına Sağlık Türkiye” projesinin yanı sıra “Sa��lığı Geliştiren Okullar” projesini yürüterek bu derde çözüm getirmeye çalışıyor. Türkiye’deki ağız sağlığı profilinin saptanmasını hedefleyerek ve ağız sağlığının genel sağlığa olan etkilerini ortaya koymaya çalışıyor. Ağırlıklı olarak doğu bölgemizdeki yer alan 11 ilde 100 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

KADINLAR DÜRÜSTLÜK İSTİYOR
The Future Laboratory CEO’su Chris Sanderson ve Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım, Pazarlama Başkan Yardımcısı Şükrü Dinçer, kadın tüketicilerdeki değişime de dikkat çekiyor. Önümüzdeki dönemde, kadınların bedenlerine daha fazla zaman ve para harcayacaklarını belirten Sanderson ve Dinçer, “wellness” pazarının 2017’de 759 milyar Euro (2,05 trilyon TL) değere ulaşacağını öngörüyor. Sanderson ve Dinçer’e göre, kadınlara yönelik iletişimde başarılı olmanın temel koşulu onlara kulak vermek ve her koşulda “dürüst”, “samimi ve “güvenilir” olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz