Muazzam bir şirket kurmak için hemen işe koyulun

Bir girişimci olarak, muhteşem yeteneklere sahip insanları cezbedecek türden bir iş yeri ve şirket kültürü yaratıp yaratmamak size kalmış bir şeydir.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Muazzam bir şirket kurmak için hemen işe koyulun
Bana göre bunun için kendi şirketinizin içine bir sevecenlik bileşeni eklemek iyi bir yoldur. Bu yaz gerçekleşen müzik festivali boyunca bu konuda müzikten daha iyi bir yöntem olup olmadığını düşünüp durdum. Aslına bakarsanız Virgin’in DNA’sının içinde müzik var. Bizim ilk işlerimizin arasında posta siparişiyle plak servisi, müzik mağazaları zinciri, plak şirketi ve benim Britanya merkezli müzik festivalleri işimizde bugünlerde herkesin çalışmaya can attığını düşündüğüm projelerden biri olan V Festival bulunuyor, V Festival’i 1996 yılında başlattığımızda, bu etkinliği sadece dostlarımızla birlikte iyi zaman geçirmenin ve canlı müziğin keyfini çıkarmanın değil, topluma yardım etmenin de bir yolu olarak görmüştük.

Gelecek eylül ayında Columbia’da gerçekleştirilecek Virgin Mobile FreeFest etkinliğimiz, aslında kendi modelimizi yıllar içinde nasıl kusursuzlaştırdığımızın muhteşem bir örneği, Ağustos ayında müzik fanatiklerinin sadece dakikalar içinde havada kaptıkları 50 bin ücretsiz bilet dağıttık. Ardından fiyatı 50 doların altında olan ve 10 dolar olanların tüm gelirlerinin Virgin Mobil’in evsiz gençlere yardım eden hayırseverlik girişimi olan Washington D.C.’deki Sasha Bruce RE*Generation House’a gideceği biletler sunduk, Bu biletler de çok hızlı tükendi. Ancak müzik fanatikleri gönüllü olarak evsiz gençler için yapılan sığınakların inşaatlarında çalışarak veya içinde tuvalet malzemesi olan donanımlara bağışta bulunarak halen kendilerine ücretsiz birer bilet edinebilir.

FreeFest’e gidenlerin kendi biletlerini kendileri edinme yöntemi sayesinde, bu festival boyunca herkesin bir fark yaratmış olmaktan duyduğu memnuniyet ve birliktelik algısıyla beraber her za-yaşanır. Müziğin ve çamurun, dostların ve tarlaların, şarkıların ve güneş ışığının çarpıcı kombinasyonunun yardımıyla ekibimizin güçlü bağlar kurmasının önü açılmış olur.

Peki siz de müziği kendi şirketinizin içine bir şekilde katabilir misiniz? Bu asla işten sonra karaoke toplantıları yapmanız anlamına gelmez. Bunu yapmanın çok çeşitli yolları var. Biz Virgin’de Virgin Records, Virgin Live ve Virgin Radio gibi şirketler aracılığıyla bu işi başarmıştık. Güney Afrika’daki sağlık kulüplerimizde DJ’ler var ve bazı uçaklarımızda uçuç deneyimini unutulmaz kılan canlı konserler veriyoruz. Aşağıda size bu yolda edindiğimiz deneyimler doğrultusunda çıkardığımız birkaç dersi sunuyorum:

İNSANLARIN BAĞIŞTA BULUNMALARINA
1- YARDIMCI OLUN

Eğer konser müdavimlerine çeşitli gönüllü olma fırsatları sunarsanız toplum üzerinde etkinliğinizin etkisi çok daha büyük ve unutulmaz olacaktır,

2- ONU KENDİNİZE ÖZEL KILIN
Bu etkinliği eşsiz kılmanın yollarını arayın. Burada belki toplulukla olan derin bağlantılarınızdan faydalanabilir veya hayırseverlik ortaklıklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu konserleri şirketinizin en yeteneklisinden faydalanarak farklı bir şekilde yapmak istediğiniz bir işmiş gibi düşünün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz