"Pazarlamada kariyer basamaklarını tırmanacağım"

Hedefimiz ilk yılın sonunda yüzde 10 pazar payına ulaşmak"

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Pazarlamada kariyer basamaklarını tırmanacağım
OYA CANBAŞ / P&G TÜRKİYE EV VE KUMAŞ BAKIM PAZARLAMA DİREKTÖRÜ
Oya Canbaş, son 5 yıldır P&G Türkiye'de pazarlama direktörü olarak görev yapıyor. Son olarak çamaşır deterjanlarını kapsayan ev ve kumaş bakım kategorilerinden sorumlu pazarlama direktörlüğüne getirildi. Canbaş'la Ariel jel deterjan kapsülünün lansmanında bir araya geldik. Türkiye dışında İngiltere ve Rusya'da görev alan Canbaş, Rusya'da çalışmasının iş yaşamının en önemli deneyimi olduğunu söylüyor. 27 yaşındayken Orta Asya ve Kafkaslar gibi çok geniş bir coğrafyayı yönetmiş olmasının aldığı en büyük sorumluluk olduğuna değiniyor. Canbaş, bu görevde edindiği deneyimleri şöyle anlatıyor: “Önce Rusça öğrendim. Bu beni herkesin bir adım önüne geçirdi. Farklı pek çok kültürü tanıdım. Rusya tecrübesiyle dünyanın her yerinde çalışabileceğimi anladım."
Kariyer hedefini P&G dahilinde tanımlayan Canbaş, şöyle devam ediyor: “Kariyerim boyunca birçok ülkede görev aldım. P&G'de çalıştığım dönem boyunca yaratıcı iş modelleri geliştirerek sorumlu olduğum markaları sürekli yukarı taşımaya çalıştım. Önümüzdeki dönemde de pazarlama alanında kariyer basamaklarını tırmanacağım. Hem markalarımızı büyütmeye hem yaşamları iyileştirmeye katkı sağlamayı hedefliyorum."
 Canbaş, gündeminin önemli maddesinin ise Ariel'in yeni lansmanı olduğunu söylüyor. Deterjanda yepyeni bir döneme girdiklerini ifade eden Canbaş, “Kadınların hayatını kolaylaştıran ve bağımlılık yaratan ürünler konseptinde kullanım kolaylığı sağlayan Ariel jel kapsülü piyasaya sürdük. Hedefimiz ilk yılın sonunda yüzde 10 pazar payına ulaşmak" diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz