Polat DDB'den neden ayrıldı?

Karpat Polat, Türk reklamının en yaratıcı ¡simlerinden...

1.09.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Polat DDB'den neden ayrıldı?
KÜRESEL YÖNETİMDEYDİ
Bugüne kadar yurtiçinde yaptığı birçok iş, yurtdışında çok sayıda ödüle değer görüldü. Polat'ın adı ise uzun yıllardır çalıştığı ve ortağı olduğu DDB İstanbul ile özdeşleşmiş durumdaydı. Sadece yaptığı reklam çalışmalarıyla değil, yönetimdeki rolüyle de ajans için kritik bir noktada bulunduğundan DdB Worldwide'ın küresel yönetimine kadar yükselmiş ve DDB Global Creative Council üyesi olmuştu.
BEKLENMEDİK GELİŞME
Ancak geçtiğimiz ay beklenmedik bir gelişme yaşandı. Polat, ortağı olduğu DDB İstanbul Grubu ile iştiraklerinde sahip olduğu hisselerini sattı. Yapılan satışın parasal hacmi şimdilik açıklanmış değil. Ancak sektörde Polat'ın grupta 8 yıldır sürdürdüğü aktif görevlerine devam etmek istemediği biliniyor. Hatta son olarak Polat, DDB Worldwide'ın dünyadaki yapılanmalarında görev alması için kendisine getirilen teklifleri de geri çevirmişti.
YENİ OLUŞUM HAZIRLIĞI
Bu ayrılık sonrasında kısa bir konuşma yaptığımız Polat, planları olduğunu ancak bunları açıklamak için henüz erken olduğunu belirtti. Reklamcılar Derneği'ndeki yönetim kurulu üyeliği devam eden Polat'ın Türkiye'de yeni bir oluşumda etkin bir rol alması bekleniyor. Onun başında olacağı bu oluşumun da sektöre yeni bir renk katacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz