"Sosyal sorumluluk projeleri sürdürülebilir mi?"

Sosyal sorumluluk projelerinin de sürdürülebilir...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Sosyal sorumluluk projeleri sürdürülebilir mi?
Anadolu Sigorta'nın son 6 yıldır devam eden harika bir 3 Asosyal sorumluluk projesi var. "Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" adını taşıyan bu proje, kadınlara yönelik bir .J fotoğraf yarışması. Bu yılki yarışmanın başvuruları ocak S ayında başladı ve 12 Mart'a kadar devam edecek. Bu ^ vesileyle biraraya geldiğimiz Anadolu Hayat Emeklilik Genel O Müdür Yardımcısı Uğur Erkan'dan, beğeniyle izlediğim bu V) projenin hikayesini dinledim. Sosyal sorumluluk projelerinin de sürdürülebilir olacağını gösteren bu hikayeyi sizlerle de 5 paylaşmak isterim:

ÖYKÜ YARIŞMASIYLA BAŞLADI
Kadınlarımızın eğitim ve O hayat standardı yükseldikçe Türkiye'nin ilerleyeceğine inanıyoruz. Bu sebeple gerek ürün geliştirirken gerekse sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirirken her zaman kadınlarımıza öncelik veriyoruz. Bu vizyondan hareketle 2006 yılında kadınlar için 'Ev Hanımlarından Başarı Öyküleri' adlı bir öykü yarışması düzenledik. Bir sonraki yıl ise daha büyük kitlelere ve daha fazla kadına ulaşabilmek amacıyla fotoğraf yarışması düzenlemeye karar verdik. Bu projeyle 6 yıldır kadınları harekete geçirecek, onların hayata katılmalarına, kendilerini ifade etmelerine fırsat tanıyacak bir ortam sunuyoruz.

5 BİNDEN FAZLA KADIN KATILDI

Yarışmamız 6 yıl içinde çok büyük bir yol kat etti. Her geçen yıl büyüyen ve gelenekselleşen bir fotoğraf yarışması oldu. Kadınlarımızın hayata ve dünyaya bakışlarını fotoğraf kareleri aracılığıyla yansıtacakları bir platform yaratmak amacıyla başladığımız projede, bugün çok önemli bir yere geldik. 2007 yılından bugüne kadar 5 bine yakın kadın, 20 bini aşkın fotoğrafla yarışmamıza katıldı. Türkiye'nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi. Her yıl daha fazla kadına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

LİDERLİĞİ KORUYACAĞIZ
Emeklilik Gözetim Merkezi'nin 27 Ocak 2012 tarihli verilerine göre, sahip olduğu katılımcı sayısı yüzde 22 pazar payıyla 581 bin 330 kişiye ulaştı. Fon büyüklüğünde ise yüzde 21,5 pazar payı ile 3 milyar TL'yi aşan ilk emeklilik şirketi olmayı başardık. Anadolu Hayat Emeklilik olarak bütün satış hedeflerimize ulaşmış olmamızın yanı sıra yeni şirketlerin piyasaya girmesine ve sektör üretim kapasitesinin artmasına karşılık her iki kategoride de ilk sırada olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl katılımcı sayımızın 650 bine ulaşacağını, fon büyüklüğümüzün de 4 milyar TL seviyesini aşacağını öngörüyoruz. Katılımcı sayısında ve fon büyüklüğünde yüzde 20'nin üzerinde pazar payı elde etmek hedefindeyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz