Yeni marka heyecanı yaşıyoruz

Günsal Saat, Türkiye genelinde 270 bayisiyle faaliyetlerini sürdürüyor...

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni marka heyecanı yaşıyoruz
GÜNEŞ HÜNER / Günsal Saat Yönetim Kurulu Başkanı
Güneş Hüner, saat sektörünün çok yakından tanıdığı bir isim. 64 yıl önce sektöre saat çerçevesi yaparak girdi. ithalatın olmadığı bir dönemde çerçeveleri düşen saatlerin tek adresi oldu. Sonra seri imalata geçti. Torna başında geçen 5 yılın ardından da sermaye biriktirmek için farklı bir sektöre adım attı: Evini ipotek ettirerek çamaşır yıkama fabrikası kurdu. Bu işte çok başarılı olduğunu belirten Hüner, "Fabrika o dönem Türkiye'nin en büyüğü oldu, Ancak benim hedefim saat ithalatı için gereken sermayeyi bulmaktı. Onu kazanınca çamaşır yıkama fabrikasını sattım ve hayalim olan işi kurdum” diyor.
Hüner'in saat sektöründe beklediği atılımı yapması ise isviçreli Raymond Weil markasının distribütörlüğünü alması ile gerçekleşti. İsviçre'de adres ararken tesadüfen Raymond Weil'in ofisine girişiyle başlayan işbirliği, bu yıl 36'ncı yılında. Markanın neredeyse ilk kuruluş yıllarından itibaren Türkiye distribütörlüğünü yapan Hüner, bugün Raymond Weil'in yanında Lacoste saatlerinin de tek Türkiye temsilcisi. Hüner. "Raymond Weil'in dünyadaki en eski distribütörüyüm. Satışlarda da hep dünyada ilk 5 içindeyiz. Lacoste'ta da dünya
birincisiyiz” diyor. Günsal Saat, Türkiye genelinde 270 bayisiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Uzun yıllardır iki markanın distribütörlüğüyle yola devam eden Hüner, bugünlerde ise bu iki markanın yanına yeni bir marka ekleyecek olmanın heyecanını yaşıyor. "Raymond Weil ve Lacoste'un arasında bir segmentte isviçreli bir marka ile anlaştık. Kasım ayında bu marka da bizimle Türkiye'de olacak” diye konuşuyor.

GEMİ MAKETLERİ YAPIYOR
Güneş Hüner'in en büyük hobisi maket yapmak. Zanaatkar olmasının verdiği el yatkınlığını da değerlendirerek evdeki atölyesinde ahşap parçalardan gemi maketleri yaptığını anlatan Hüner, "Yıllarca saat çerçevesi yaptım. Son 5-6 yıldır da gemi maketleri yapıyorum. Fırsat bulduğum her anı bu şekilde değerlendiriyorum. Böylelikle hem kafamı boşaltıyorum hem büyük bir keyif alıyorum” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz