Enerjisa Enerji

#12 Enerjisa Enerji

Enerji-Petrol | İstanbul

Ciro
12.565.000.000₺
Vergi Öncesi Kâr (TL)
*
İhracaat ( $ )
*
Çalışan Sayısı
9.842
2018’de halka arzı gerçekleştirilen Enerjisa, 1996 yılında Sabancı şirketlerinin elektrik gereksinimlerini karşılamak üzere bir otoprodüktör şirketi olarak kuruldu. Enerjisa, elektrik zincirinin tüm aşamalarında değer yaratmayı hedefleyen büyük portföyü, müşteri ve pazar odaklı iş modelleri, dağıtım yatırımları ve rekabetçi stratejileriyle Türkiye’nin elektrik piyasasının lider oyuncularından birisi. Şirket, Başkent, Ayedaş ve Toroslar olmak üzere faaliyet gösterdiği 3 dağıtım bölgesi ile 14 ilde 9 milyon müşteriye ulaşarak yaklaşık 20 milyon kullanıcıya dağıtım hizmeti sağlıyor. Aynı zamanda insan, teknoloji ve çözüm odaklı elektrik dağıtım yatırımları ve operasyonları sayesinde sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlıyor. 2016’da ciroda yüzde 6 büyüme elde etti.
(*) : Açıklanmadı
Enerjisa'nın yeni CEO'su Ziya Erdem
Şirket Panosu Haberleri

Enerjisa'nın yeni CEO'su Ziya Erdem

Sabancı Holding ile Alman E.ON ortaklığındaki Enerjisa Enerji AŞ CEO'luğu görevine Ziya Erdem atandı. Yeni CEO Erdem, görevine 1 Temmuz'da başlayacak.

18 HAZİRAN, 2018

Halka arz için SPK'ya başvurdu
Enerji

Halka arz için SPK'ya başvurdu

Enerjisa'nın elektrik dağıtım ve satış birimi Enerjisa Enerji AŞ'nin halka arz için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvurduğu bildirildi.

15 KASIM, 2017