Netaş

#238 Netaş

Telekom | İstanbul

Ciro
969.843.424₺
Vergi Öncesi Kâr (TL)
22.671.860₺
İhracaat ( $ )
49.563.389$
Çalışan Sayısı
2.082
Netaş, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunuyor. 1967 yılında kurulan şirket, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor. Türkiye’nin lider dijital dönüşüm şirketi Netaş, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı olan İstanbul Yeni Havalimanı için ikinci büyük anlaşmaya imza attı. Netaş, havalimanının IT altyapısında kullanılacak Türkiye’nin en büyük kesintisiz Veri Merkezi Bulut Otomasyon Sistemlerinden birinin kurulumu gerçekleştirmek, 3 yıl işletilmesi yapmak ve 5 yıl bakım-onarım hizmetlerini sağlamak üzere İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi'yle (İGA) toplamı 10,75 milyon Euro olan projenin ilk aşaması olan 7,9 milyon Euro tutarındaki kurulum ve tedarik sözleşmesi imzaladı. İstanbul Yeni Havalimanı içinde çalışacak olan tüm kuruluşlar da Netaş’ın kurup, işletmesini sağlayacağı IT altyapısı üzerinden hizmet alacak.
(*) : Açıklanmadı
Hızlı büyüme dönemine girdik
Söyleşiler

Hızlı büyüme dönemine girdik

Müjdat Altay’la Netaş’ın faaliyetlerini, Türkiye’nin bilgi iletişim teknolojileri alanında nelere ihtiyaç duyduğunu, 5G yatırımlarını içeren çok yönlü bir sohbet gerçekleştirdik...

5 EKİM, 2020

Next Coders eğitimlerine  matematiği ekledi
Şirket Panosu Haberleri

Next Coders eğitimlerine matematiği ekledi

Netaş, yeni nesil mühendisler yetiştirmek için başlattığı Next Coders eğitimlerini bu yıl bilimin temeli olan matematik ile derinleştirdi.

5 ARALIK, 2019

Netaş, 'Akıllı Şehir Konsorsiyumu' kurdu
Şirket Panosu Haberleri

Netaş, 'Akıllı Şehir Konsorsiyumu' kurdu

Netaş, yurt içi ve yurt dışında şehirleri yerli teknolojilerle akıllandırmak için 22 kurumu bir araya getirerek Akıllı Şehir Konsorsiyumu’nu kurdu.

27 AĞUSTOS, 2019

Netaş'tan Start Up'lara destek
Şirket Panosu Haberleri

Netaş'tan Start Up'lara destek

Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu (NWCTF), Türkiye’den dünyaya açılacak teknolojilere imza atacak bir ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

2 EKİM, 2017

Çinli şirket Netaş'ın yüzde 48'ini alıyor
Şirket Panosu Haberleri

Çinli şirket Netaş'ın yüzde 48'ini alıyor

Çinli telekomünikasyon şirketi ZTE, Netaş'ın yüzde 48'ini 101.3 milyon dolara satın alıyor.

6 ARALIK, 2016

Yeni nesil teknoloji yatırımlarımız sürüyor
Teknoloji

Yeni nesil teknoloji yatırımlarımız sürüyor

Netaş CEO’su Müjdat Altay, küresel teknoloji devleriyle stratejik iş ortaklıkları yaptıklarını ve 200’den fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştirdiklerini söylüyor. Altay, sektörle ve şirketle ilgili sorularımızı yanıtladı.

29 NİSAN, 2014