"Borsa 85 binin üzerinde!"

Borsa İstanbul yeni yılın ilk gününde yüzde 0,1 ekside 85 bin 640 puandan işlem görüyor

2 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Borsa 85 binin üzerinde!
Borsa İstanbul yeni yıla güne yüzde 0,32 düşüşle 85 bin 447 puandan başladı. Endeks devam eden işlemlerde yüzde 0,06 düşüşle 85 bin 669 puandan işlem görüyor.  Yılı yüzde 26 değer kazancı ile kapatan hisse senedi piyasasında bugün İş Bankası hisselerinde çarşamba günü görülen yüzde 7'nin üzerindeki yükselişin bugün devamının gelip gelmeyeceğine bağlı olarak banka hisselerinin seyri izlenecek.

YURTDIŞINDA SON DURUM NE?

Yurtdışı piyasalarda ise Asya'da yatay seyir görülürken, AMB'nin Başkanı Mario Draghi'nin bu ay daha cesur destek adımları atılacağına işaret eden açıklamalarının ardından Euro, yeni yıla 29 ayın en düşük seviyesinde başladı. Bu açıklamalar iç piyasada dolar/TL'nin güne yükselişle başlamasına neden oldu.

Migros, BC Partners'ın, Anadolu Endüstri Holding (AEH) ile Migros'un ana hissedarı MH Perakendecilik'in tek ortağı Moonlight Capital arasında, Migros'un yüzde 40.25 hissenin AEH tarafından dolaylı olarak alınması amacıyla hisse alım sözleşmesinin imzalandığı şirkete bildirildi. Ancak çağrı yapılmayacağı için hissede önemli bir etki beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz