Doktor Kıyamet çöküşün adresini verdi!

Dev fast food zincirinde salı günü ne yaşandı?

17.09.2014 14:03:110
Paylaş Tweet Paylaş
Doktor Kıyamet çöküşün adresini verdi!
Uzun zamandır ABD borsalarında büyük bir düşüş yaşanacağı yönünde tahminlerde bulunan Doktor Kıyamet lakaplı yatırım danışmanı Mark Faber, bu kez McDonald’s’ın çöküşün habercisi olduğunu söyledi. McDonald's salı günü satışlarında küresel çapta yüzde 3,7 düşüş görüldüğünü açıklamış, yeni açılan mağazalarında son 10 yılın en kötü aylık satış performansına imza atmıştı. CNBC yayına katılan Faber, bu rakamların dünya genelinde merkez bankalarının küresel ekonomiye verdiği hasarı gösterdiğini, önümüzdeki dönemde kötü haberlerin geleceğini söyledi.

Faber, “Kimse borsalarda çöküşe tam olarak neyin neden olacağını bilmiyor ama McDonald’s’ın satış rakamları büyük hayal kırıklığı yarattı. McDonald’s dünya ekonomisi için çok iyi bir göstergedir. Eğer şirket satışlarını artırmazsa, bu para politikalarının işe yaramadığı, tüketici fiyatlarının arttığı ve gelirlerin azaldığı anlamına gelir. Demek ki insanların alım gücü azalıyor” dedi.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz