Talat Ulussever Borsa Başkanı!

Borsa İstanbul'un Yönetim Kurulu Başkanı Talat Ulussever seçildi.

31.03.2015 16:16:020
Paylaş Tweet Paylaş
Talat Ulussever Borsa Başkanı!
Borsa İstanbul'un (BIST) genel kurul toplantısında yeni yönetim kurulu başkanı seçildi.  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Talat Ulussever oldu.  

2015'TE NE, NE OLACAK? TIKLAYIN!

TURHAN İSTİFA ETMİŞTİ

Borsa İstanbul eski Başkanı Turhan, Haziran ayında yapılacak olan genel seçimde milletvekili adayı olmak için 10 Şubat'ta istifa etmişti.

TALAT ULUSSEVER KİMDİR?
1970 yılında Adana’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünde tamamladı. “Finansal Kaynakların Yönetimi” dalında Carnegie Mellon Üniversitesinden (ABD) yüksek lisans, “Türkiye’de Yapılan Finansal Reformların Ekonomik Analizi” başlıklı teziyle Kansas Üniversitesinden (ABD) İktisat alanında doktora derecelerini aldı.

Lisansüstü eğitimi boyunca Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan farklı üniversite ve kuruluşlarda analist, uzman ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004 – 2007 yılları arasında ABD’nin Güney Carolina eyaletinde bulunan Benedict College’da tam zamanlı Yardımcı Doçent olarak ders veren Ulussever aynı zamanda üniversitenin iştirak ve şirketlerinde araştırmacı ve danışmanlık görevlerinde bulundu. 2007 yılında Kral Fahd Petrol ve Mineral Üniversitesi (Suudi Arabistan) Endüstri Yönetimi Fakültesi Finans bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı.

Akademik kariyeri boyunca çok sayıda uluslararası akademik sempozyumda sunumlar yaptı, müzakerelerde bulundu ve oturumlara başkanlık etti. Uluslararası hakemli dergilerde birçok makale ve kitap kritikleri yayımladı, bir çok projede proje yürütücüsü ve danışman olarak görevler aldı. Ulussever ileri derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babası.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz