"Dolar 2.34 liraya yakın!"

ABD tatili ile hacimlerin azalması beklenirken dolar 2,33 liranın üzerinde seyrediyor. İşte para piyasalarındaki son durum...

19 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dolar 2.34 liraya yakın!
ABD'deki resmi tatil nedeniyle piyasalarda hacimlerin azalması beklenirken kur ve faiz Merkez Bankası'nın yarın sonuçlarını açıklayacağı Para Politikası Kurulu (PPK) kararına odaklanacak. Cuma günü iki haftanın zirvesi olan 2,3425'e kadar yükselen dolar/TL daha sonra yönünü aşağı çevirdi.

BU 6 SEKTÖRE DİKKAT! TIKLAYIN!

HAFTA NASIL BAŞLADI?

Yeni haftaya 2,33'ün üzerinde başlayan kur 2,3393'e kadar yükseldi. TL küresel riskten kaçış ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın faiz indirimi beklentilerini kuvvetlendiren açıklamaları ile gelişmekte olan ülke para birimleri arasında dolar karşısında Cuma günü en çok değer kaybeden para birimi olmuştu. Bankacılar, Erdoğan'ın açıklamalarının yarın sonuçları açıklanacak Merkez Bankası toplantısında politika faizinde indirim yapılabileceğine ilişkin beklentileri artırdığını belirtiyorlar. Öte yandan bankacılar, hükümetin 25 baz puanlık bir indirime sıcak bakmayacağını taleplerinin yüksek miktarlı indirim olduğunu da belirtiyorlar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz