"Dolar 2.36'nın üzerinde!"

Dolar bankalararası piyasada 2.36 lira seviyesinin üzerinden işlem görüyor. İşte bankalararası piyasada son durum...

28 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dolar 2.36'nın üzerinde!
Dolar, Türk Lirası karşısındaki değerlenişine devam ediyor. Dolar bu sabah saat 08:37'de 2.3640 seviyesinden işlem gördü.

ROGERS'TAN PARA KAZANMA SIRLARI! TIKLAYIN!

DÜN NELER YAŞANDI?

Merkez Bankası'nın önümüzdeki hafta ara faiz indirimi yapılabileceğine ilişkin açıklamaları öncesi dün 2.35 civarında işlem gören, açıklamalarla 2.3707'ye kadar yükseldi ve dolar/TL günü 2.36 civarında tamamladı.

Merkez Bankası'nın erken bir faiz indirimine gidebileceği sinyali vermesi TL'nin baskı altında kalmasına neden olurken, piyasada bugün sonra erecek ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısı öncesi küresel gelişmeler takip edilecek.

NELER TAKİP EDİLECEK?

Bankacılar ABD Merkez Bankası faiz kararı öncesi paritedeki hareketlerin yakından izleneceğini belirttiler. Bankanın bugünkü açıklamalarında faiz artışının daha ileri bir tarihte başlatabileceği sinyalini vereceği yönündeki beklentiler ise doların dün değer kaybetmesine neden oldu.

Geçen yılın ortasından bu yana yaklaşık yüzde 18 yükselen dolar endeksi dün Ekim ayı başından bu yana en sert düşüşü kaydederek 94.1 düzeyine geriledi. Endeks bu hareketle Cuma günü gördüğü 11 yılın zirvesi olan 95.481'den de uzaklaşmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz