"Dolar 2.52'yi geçti!"

Ekonomi yönetimine ilişkin endişeler sürerken dolar yeni haftanın ilk işlem gününde 2,52'nin üzerine çıktı. İşte döviz piyasasındaki son durum...

2 MART, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Dolar 2.52'yi geçti!
Ekonomi yönetiminin geleceğine ilişkin endişeler kurda satış baskısı yaratmaya devam ederken, dolardaki küresel değer kazancı süreci de TL ve TL cinsi yatırım araçlarının satış baskısı altında kalmasına neden oluyor.

ERDOĞAN, BAŞÇI'YI ÇAĞIRIP KONUŞACAK! TIKLAYIN!

Geçen hafta 2,5275'le tarihi zirvesini yenileyen dolar bankalararası piyasada yeni haftaya dolar 2,51'in üzerinde başladı. Daha sonra 2,52'yi aşan kur 2,5220'ye kadar yükseldi.  

BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın istifa edebileceklerine ilişkin iddialar her ne kadar yalanlanmış olsa da yaklaşan seçimlerin ardından her ikisinin de görevine devam edip etmeyeceği belirsizliğini sürdürüyor.

Başçı'nın cuma günü görevinin başında olduğunu açıklaması ve ardından döviz satım ihale tutarlarında değişiklik yapan bir adım atması, tarihi zirveyi gören dolar/TL'nin yönünü sınırlı da olsa aşağı çevirmesini sağlamıştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz